Vėlinės inžinerijos pamokose

Pasitikdami Vėlines, 6 klasių mokiniai per inžinerijos pamokas (mokytojas Asta Naruševičienė) kūrė kryžius-saulutes – unikalius lietuviškus mažosios architektūros statinius, kuriuose darniai dera krikščioniškieji kryžiai ir pagoniškaisiais simboliais išpuoštos saulutės, architektūros, skulptūros ir kalvystės elementai, menas ir tikėjimas. Mokiniai prisilietė prie lietuviškų tradicijų, mūsų tautos kultūros paveldo. Vėlinės nėra linksmybių šventė – šiuo metu esame kviečiami susikaupti, prisiminti ir pagerbti išėjusius, susimąstyti.

Prisilietę prie kultūros paveldo, mokiniai sužinojo, kad Kryždirbystė ir kryžių simbolika 2008 metais Lietuvoje įtraukta į Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. Šeštokai internetine patys ieškojo ir savarankiškai rinkosi patikusių kryžių nuotraukas, mokėsi įžvelgti saulutėse paslėptus simbolius. Sunkiau sekėsi apsispręsti, kokį kryžių dėlioti – paprastą ir lengvą ar sudėtingą bei įdomų. Daugelis kūrė labai didelius ir sudėtingus. Dėlionei atlikti prireikė net dviejų Sandbox piešimo lapų, o montuojant nuotraukas panaudota Microsoft Paint programa.

Analizuodami pasirinkto kryžiaus nuotrauką, mokiniai pritaikė jau išmoktą centrinio ornamento kūrimo principą – pirmiausia pasistatyti vertikalią ir horizontalią ašis ir dvi įstrižaines ir tik tada pradėti komponuoti savo statinį. Saulutės ratai sudėlioti naudojantis Pixel Circle Generator – Minecraft Circle Generator programa. Mokiniai improvizavo, kūrė, klydo, taisė, tikslino ir tobulino savo darbus vadovaudamiesi inžinerinės veiklos įgyvendinimo metodu. 

Inžinerijos mokytoja Asta Naruševičienė

 

 

Skip to content