Projektas „Olimpinis mėnuo 2022“

Spalio mėnesį 1c ir 2a klasių mokiniai dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotame projekte „Olimpinis mėnuo 2022“. Projekto tikslas – bendradarbiaujant su pedagogais skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą ir naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Keturias savaites mokiniai sportavo, domėjosi sveika mityba, mokėsi dirbti komandoje, gerbti ir pripažinti kitokius nei jie patys, susidraugauti su savo emocijomis.

I savaitę mokiniai, žiūrėdami filmukus, rytą pradėdavo mankšta su garsiais Lietuvos sportininkais bei superherojumi Ąžuolu Didžiuoju.

II savaitę vaikai domėjosi sveika mityba, gamino pusryčius kartu su virtuvės šefu Gian Luca Demarco. Susipažinę su rekomenduojamais sveikų patiekalų receptais bei pažiūrėję edukacinę pamoką „Šaukšto Šmaukšto stalo akademija“ (https://www.youtube.com/watch?v=a8OgLCzWXtk),  2a klasės mokiniai mokykloje pasigamino avižų košės.

Vėliau vaikai dalyvavo virtualiuose susitikimuose su olimpiečiais Henriku Žustautu, Diana Zagainova, Ieva Serapinaite, Andrejumi Olijniku,  Laura Juškaite, kurie papasakojo savo karjeros sėkmės istorijas, ką jiems reiškia sveika gyvensena. Sportininkai atsakė į visus mokiniams rūpimus klausimus. Po susitikimų 2a klasės mokiniai turėjo išsirinkti vieną olimpietį ir apie jį parašyti 5 sakinius. Pradinukai mokėsi informacijos ieškoti internete, ją atrinkti ir sudaryti neilgus sakinius, stengėsi nevartoti pasikartojančių žodžių.     

III savaitę mokiniai mokėsi geriau pažinti vieni kitus, buvo skatinami atsikratyti baimių, nedrąsumo. Gavę garsių sportininkų patarimų, mokiniai sužinojo, kaip dirbti komandoje, kaip elgtis su komandos draugu. Atliko komandines užduotis: turėjo nekalbėdami sustoti į tam tikros spalvos komandą, perleisti varpelį per visų klasėje esančių vaikų rankas visiškoje tyloje, t. y. neleisti varpeliui suskambėti.

IV savaitę mokėsi atpažinti, tinkamai išreikšti ir suvaldyti savo emocijas. Tam naudojo klasės Emometrą.

Mokinių tėveliams buvo išsiųsta daug naudingos medžiagos apie mokinių emocinę sveikatą ir bendradarbiavimo svarbą.

Projekto pabaigoje mokiniai pasižadėjo daugiau sportuoti, sveikai maitintis, didžiuotis ir džiaugtis savo klasės draugų sėkme.

Pradinio ugdymo mokytojos Lina Kairiūkštienė ir Diana Lisovskaja

 

 

Skip to content