Tuk tuk širdele – būk sveika!

Lapkričio mėnesio pabaigoje licėjuje įgyvendintas visuomenės sveikatos projektas „Tuk tuk širdele – būk sveika!“ II–III gimn. klasių mokiniams ir kitų klasių tikslinėms mokinių grupėms. Projektą sudarė dvi dalys – edukacinė ir tiriamoji, tarpusavyje suderintos veiklos organizuotos dvi dienas. Į susitikimą su mokiniais atvyko Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos prezidentas prof. Pranas Šerpytis.

Maždaug 110 mokinių išklausė pranešimų apie sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, sveiko gyvenimo būdo įtaką sveikatai, širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius ir kaip jų išvengti, nutukimą ir jo pasekmes, vaiko ir suaugusiojo pradinį gaivinimą, automatinę išorinę defibriliaciją. Gimnazistai dalyvavo viktorinose, mokomojoje mankštoje, pradinio gaivinimo pamokėlėse. Atliko širdies ir kraujagyslių rizikos veiksnių matavimus: kūno masės indekso, kūno sudėties, arterinio kraujospūdžio. Užpildė anketą, svarbią planuojant projekto tęstinumą ir siekiant jį priartinti prie mokiniams aktualių klausimų, organizuojant tolimesnį ugdymą, nukreiptą į labiausiai tarp mokinių paplitusius širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius ir netinkamus gyvensenos įpročius.

Baigiamasis projekto „Tuk tuk širdele – būk sveika!“ renginys vyks Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje š. m. gruodžio 19 d. Renginio metu bus apdovanoti viktorinų nugalėtojai.

Visuomenės sveikatos projektą „Tuk tuk širdele – būk sveika!“ įgyvendina Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos asociacijos kartu su Vilniaus miesto savivaldybe.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui  Violeta Laurinaitienė

Skip to content