Pradinukų pažintis su lengvąja atletika

Balandžio 11 dieną lengvosios atletikos manieže vyko Vilniaus miesto mokyklų žaidynių lengvosios atletikos trikovės varžybos. Dalyvavo mokiniai, gimę 2008 metais ir jaunesni. Iš gausaus būrio pradinių klasių mokinių buvo atrinkta 10  (5 berniukai ir 5 mergaitės) greičiausių, šokliausių, stipriausių. Nors beveik visi vaikai lanko įvairių sporto šakų treniruotes, tai buvo pirma  pažintis su lengvąja atletika, jos rungtimis, treniravimosi sąlygomis ir rimtas fizinio pasirengimo patikrinimas.

Vaikai turėjo visu greičiu nubėgti 30 m, nušokti į tolį įsibėgėję ir kuo toliau numesti vieno kilogramo kamuolį klupėdami.  Susumavus kiekvieno vaiko visų rungčių taškus (rezultatas verčiamas į taškus) ir visų komandos narių taškus paaiškėjo, kad mūsų licėjaus ir berniukų, ir mergaičių komandos iškovojo III vietą. Sveikiname Šarlotę Kundrotaitę, Agotą Kupinaitę ir Saulę Tuminaitę (4d), Sofiją Dolgovą (4e), Gabrielę Baltrušaitytę (3e), Jorį Bieliauską ir Martyną Lisauską (4d), Simoną Pauliukevičių (4e), Laimoną Ališauską (3c), Matą Stamkauską (3e).

Tai buvo komandinės trikovės varžybos, bet galime  pasidžiaugti ir asmeniniais vaikų pasiekimais. Iš kiekvienoje rungtyje startavusių  40 vaikų J. Bieliauskas pasidalino  1–2 vietą nubėgęs 30 m (5,35 sek.), 3 vietą iškovojo  L. Ališauskas (5,36 sek.), 7–9 –  S. Pauliukevičius (5,44 sek.), A. Kupinaitė  užėmė 7 vietą (5,73 sek.); G. Baltrušaitytė pelnė 3 vietą nušokusi į tolį (3,42 m), o S. Dolgova toje pačioje rungtyje – 6 vietą (3,31 m), 4 vietą kamuolio  metimo rungtyje iškovojo Š. Kundrotaitė (7,16 m).

Bendroje įskaitoje mergaičių grupėje (tarp 40 dalyvių) 7–8 vietas pasidalino G. Baltrušaitytė ir S. Dolgova, 10-ą užėmė Š. Kundrotaitė, berniukų grupėje J. Bieliauskas iškovojo 5 vietą, L. Ališauskas pasidalino 8–9 vietas, 10-ą vietą pelnė  M. Lisauskas.