Margučių gamyba Dvarčionių skyriuje

Balandžio 15 dieną VGTU inžinerijos licėjaus Dvarčionių skyriuje vyko kiaušinių marginimo bičių vašku edukacija. Pradinukų klasėje svečiavosi Vilniaus etninės kultūros centro darbuotoja, tautodailininkė Marija Liugienė. Ji papasakojo apie tradicinius margučių marginimo būdus, raštus, spalvas. Vaikai išmoko nusimarginti kiaušinį ne viena, o net penkiomis spalvomis. Buvo labai smalsu ir įdomu laukti, kokios spalvos bus margutis užtaškavus ir pabrūkšniavus tą patį kiaušinį vašku keletą kartų. 

Marginimas vašku – tai tikras inžinerinis darbas, reikalaujantis iš anksto numatyti žingsnius ir rankomis atliekamus raštus. Pašalinti vaško ornamentų nuo margučio jau nebeįmanoma.

Per dailės ir technologijų pamoką vaikai kūrė didžiulius Velykų margučius papjė mašė technika. Reikėjo prisipūsti balionus, paskui juos kruopščiai apklijuoti laikraščio ir balto popieriaus skiautelėmis. Užklijuoti trys sluoksniai turėjo išdžiūti. Pats smagiausias darbas buvo marginti šiuos gigantus. Teko prisiminti tradicinius marginimo vašku raštus ir juos perkelti ant didžiųjų velykinių margučių. Puikiai pavyko!

3a1 klasės mokytoja Jūratė Budrienė

Skip to content