Mobilioji bioklasė VGTU inžinerijos licėjuje

Lapkričio 30 dieną VGTU inžinerijos licėjuje vyko „Mobiliosios bioklasės“ užsiėmimai III-IV klasių mokiniams. Gimnazistai, padedami VU Gyvybės mokslų centro, VGTU fundamentinių mokslų fakulteto studentų ir aukštųjų technologijų kompanijos „Thermo Fisher Scientific“ mokslininkų, susipažino su inovatyviais gyvybės moksluose taikomais tyrimų metodais ir gyvybės mokslų galimybėmis. Pasinėrę į molekulinės biologijos pasaulį, mokiniai varžėsi pipetavimo olimpiadoje, kurios tikslas išmokti dirbti su mokslininkų naudojamomis pipetėmis bei įsivertinti savo atidumą ir tikslumą. Išklausę paskaitą apie DNR, jos struktūrą ir funkcijas, atliko eksperimentus su DNR, jų metu buvo naudojami PGR (polimerazės grandininės reakcijos), elektroforezės ir kiti molekulinės biologijos metodai. Mokiniai, nenaudodami nei mikroskopų, nei kitų didinimo prietaisų, pamatė tikrą DNR, gautame mėginyje ieškojo erkiniam encefalito „virusui“ ir tiriamoms „borelijoms“ specifinių DNR sekų. Visos veiklos metu mokiniai atliko eksperimentus, pagilino savo žinias ir aktyviai bendradarbiaudami su atvykusiais studentais diskutavo apie gyvybės mokslų studijų kryptis ir perpektyvas.

Esame dėkingi šio projekto sumanytojams ir mus aplankiusiai šauniajai „Mobiliosios bioklasės“ komandai. Nuoširdžiai ačiū mokyklos absolventams, dabar VU Gyvybės mokslų centro genetikos studijų II kurso studentei Linai Krikščikaitei ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto bioinžinerijos studijų I kurso studentui Ramojui Balevičiui, trumpam grįžusiems į mūsų mokyklą savo pavyzdžiu parodyti, jog mokykloje įgytos žinios ir gebėjimai labai svarbūs toliau mokantis ir pasirenkant profesiją.

Mokiniai po renginio dėkojo „bioklasiokams“, o paprašyti trimis žodžiais apibūdinti „Mobiliąją bioklasę“ rašė: „šaunu, informatyvu, naudinga, nuostabu, subalansuotas veiklų išdėstymas, įdomi patirtis, draugiška aplinka…“