Mikalojaus Daukšos vidurinė mokykla atveria duris pirmajai Lietuvoje Konfucijaus klasei

Mūsų mokyklos, VU Konfucijaus instituto ir Kinijos liaudies respublikos ambasados kelerių metų bendradarbiavimo rezultatas – pirmosios Lietuvoje Konfucijaus klasės įsteigimas mūsų mokykloje.

2010 m. atsiliepdami į Vilniaus miesto savivaldybės kvietimą mokyti kinų kalbos, radome bendraminčių VU Konfucijaus institute ir įsteigėme kinų kalbos ir kultūros studiją, kur užsiėmimus vedė sinologė Ieva Rutė ir mokytoja Anžela Kuzmienė, sugebėjusios sudominti mokinius kinų tradicijomis, kultūra ir kalba. Be to, greitai pasiūlymo bendradarbiauti ir materialinės paramos sulaukėme iš Kinijos liaudies respublikos ambasados.

Mokinių, norinčių mokytis kinų kalbos, gretos vis auga. Nuo 2013 m. kinų kalbą dėsto ir savanorės iš Kinijos Konfucijaus instituto. Mokykloje vyksta Kinų kalbos ir kultūros dienos, bendri renginiai su VU Konfucijaus institutu ir Kinijos liaudies respublikos ambasada, kartu švenčiamos ne tik lietuvių, bet ir kinų šventės.

2014 m. rugsėjo 27 d. 15.00 val. įvyksiantis iškilmingas Konfucijaus klasės atidarymas bus svarbus įvykis Mikalojaus Daukšos vidurinės mokyklos istorijoje.

Skip to content