Verslo atstovų paskaitos licėjaus gimnazistams

2023 m. gruodžio 8 dieną VGTU inžinerijos licėjaus IV klasių gimnazistai turėjo puikią galimybę papildyti savo skaitmeninės statybos (BIM) ir nekilnojamo turto žinias praktikų įžvalgomis bei komentarais. Šios paskaitos gimnazistams organizuotos licėjuje įgyvendinant inžinerinio ugdymo programą bei GEMS (ang. Girls in Engineering, Maths and Science), kuria siekiama stiprinti mokinių, o ypač merginų ugdymą technologinių ir inžinerijos mokslų srityse.

UAB Merko atstovės Oksana Vaitkienė ir Natalija Šimkevičienė pasidalino su mokiniais nekilnojamo turto vykdymo bei realizavimo proceso niuansais. Gerb. Oksana Vaitkienė pristatė Merko įmonę, papasakojo apie įmonės jau įvykdytus bei šiuo metu vykdomus projektus, atskleidė, į kokius kriterijus atsižvelgia įmonė planuodama vykdyti projektus, kokios galimos vykdymo strategijos, kaip atsižvelgiama į šiandienos aktualijas, su kokiais sunkumais ir iššūkiais susiduriama. Mokiniai sužinojo, kas lemia būsimų pirkėjų pasirinkimus planuojant įsigyti pirmą būstą, kokią įtaką žmonių įpročiai turi jų pasirinkimams ir būsimiems pirkimams.

Gerb. Natalija Šimkevičienė papasakojo mokiniams apie techninį darbą, kuris irgi yra svarbus planuojant nekilnojamojo turto objektus. Dalinosi praktinėmis įžvalgomis apie tai, kaip yra projektuojami objektai, su kokiais įrankiais dirbama, kiek laiko dirbama, su kokiais iššūkiais tenka susidurti. Gimnazistai sužinojo, kad prie objekto paprastai dirba ne vienas žmogus, o visa komanda, kurios kiekvienas narys yra atsakingas už atitinkamą projekto dalį. Viešnia taip pat pasakojo, kaip dažnai dėl tam tikrų priežasčių tenka keisti ir perdaryti brėžinius – dėl pasikeitusių aplinkybių, papildomų reikalavimų ir kt.

UAB INHUS atstovas Vytas Sirtautas gimnazistams pristatė, kaip šiandien yra skaitmenizuojami visi procesai vystant ir vykdant nekilnojamojo turto objektus, kaip BIM’o pagalba galima tiesiog sluoksniais pamatyti visus procesus, atskirus segmentus, sistemas ir kt. Gimnazistai sužinojo, kad galima ne tik pasidaryti brėžinius, modulius, bet ir reguliuoti pačius procesus, pavyzdžiui, medžiagų pristatymą į objektus. Mokiniams buvo paaiškinta, kaip sistema leidžia suplanuoti ir parinkti, kurią dieną, kurią valanda ir kuri mašina turi atvežti reikiamas medžiagas ar modulius į vietą, taip pat kaip susiplanuoti užduotis ir kaip jas kontroliuoti bei stebėti. Gerb. Vytas Sirtautas pristatė daug įvykdytų objektų tiek Lietuvoje, tiek užsienio valstybėse, papasakojo, su kokiais tekdavo susidurti iššūkiais bei nekasdienėmis darbo aplinkybėmis, pavyzdžiui, Helsinkyje (Suomijoje) įmonė statė objektą ant vandens ir visos medžiagos buvo pristatomos laivais, o pats darbas vyko nuo laivo denio.

Dėkojame ugdymo partneriams už licėjaus gimnazistams skiriamą laiką ir pasidalijimą praktinėmis verslo organizavimo įžvalgomis bei patarimais.

Skip to content