Medijų raštingumas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inžinerijos licėjaus IIa klasės mokiniai kartu su anglų kalbos mokytoja Aurelija Čebeliene, klasės vadove Kristina Sagaidak bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ernesta Smalinske šiais mokslo metais dalyvauja projekte „Dideli maži ekranai. Medijų raštingumas Lietuvos mokyklose”. Projektas, kurį vykdo Britų taryba bei VšĮ „Meno avilys”, įgyvendinamas kartu Ugdymo plėtotės centru.

Pagrindinė projekto idėja – parodyti mokiniams, kad šiandienos medijos ne tik pramoga, bet ir puikus instrumentas, leidžiantis skleistis kūrybiškumui, atveriantis naujus ir įdomius būdus mokytis, įgyti žinių bei gebėjimų.

Projekto metu mokiniai ne tik giliau analizuoja medijas, tokias kaip: televizija, socialiniai tinklai, kinas, reklama, kompiuteriniai žaidimai, bet ir klausosi paskaitų, dalyvauja tikslinėse projekto pamokose bei kūrybinėse dirbtuvėse. Dar projekto pradžioje moksleiviai klausėsi “Sneakybox” plėtros vadovės Eglės Čiuoderienės paskaitos apie kompiuterinių žaidimų kūrimo istoriją, naujausias technologijas, virtualią realybę bei dirbtinį intelektą. Mokiniai kartu su etikos, pilietiškumo pagrindų, anglų kalbos bei informacinių technologijų mokytojais gilinosi į šias medijų sritis: reklama, žinių pateikimas televizijoje, edukaciniai kompiuteriniai žaidimai, kinas. O štai pačioje kovo pradžioje visi projekte dalyvaujantys mokiniais savo programavimo gebėjimus ir galimybes išmėgino trijų dienų kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose buvo mokomi suprasti kompiuterinių žaidimų kūrimo esmę ir principus. Mokiniai dirbo grupėse ir savo sukurtus projektus pristatė kitiems dalyviams.

Įdomu, kai mokytis smagu. Smagu, kai mokytis įdomu!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ernesta Smalinskė

Skip to content