Kinų kultūros diena Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje

Spalio 10 dieną mūsų mokykloje lankėsi  garbingi svečiai – Kinijos liaudies respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje J.E.Ponas Zengwen Liu su žmona. Mokyklos direktorė Regina Mikalauskienė juos pakvietė į atidarymą Kinų kalbos ir kultūros kabineto, kuris buvo  suremontuotas ir įrengtas už Kinijos liaudies respublikos ambasados paramos lėšas.

Garbiuosius svečius sveikino mokyklos etnografinis ansamblis (vadovė Lina Veiverienė) ir 3b klasės tautinių šokių grupė (vadovė Dalia Žilienė). Šventėje dalyvavo ir mokyklos socialiniai partneriai – VU Konfucijaus instituto direktorė Ponia Wan Liying, VšĮ ,, Sveikas  miestas” direktorius Mantas Paulauskas, Tarptautinės Tai chi Chuan ir Chi Kung asociacijos pirmininkas Romualdas Petkevičius, tradicinės kinų medicinos daktarė Gražina Dilytė bei multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

Po koncerto mokyklos aktų salėje svečiai apžiūrėjo mokinių, vadovaujamų mokytojos Anželos Kuzmienės, karpinių parodą. 10 u klasės mokinės Ugnės Burvytės darbas ,,Gervės“ buvo padovanotas Kinijos liaudies respublikos ambasadoriui.

Daktarė Gražina Dilytė skaitė paskaitą apie tradicinę kinų mediciną, Taiči meistrai demonstravo savo meistriškumą ir mokė paprastų, tačiau itin veiksmingų sveikatingumo pratimų. Tradicinės kinų tapybos ir kaligrafijos meistrė Dalia Dokšaitė pasakojo apie tradicinę kinų tapybą tušu ant ryžių popieriaus. Tapybos ant ryžių popieriaus  užsiėmime kartu su savo vaikais dalyvavo ES projekto ,,T klasė”  mokinių tėvai. Vėliau ,,T klasės “ dalyviai žiūrėjo  filmą apie mažo Kinijos kaimelio mokyklos gyvenimą ,,Nė vieno mažiau”.

Kinų kultūros dieną  mokyklos fojė  buvo eksponuojama fotografijos paroda ,,Pasaulio tradicijos ir ritualai“.

Nuoširdžiai dėkojame mūsų draugams ir partneriams už pagalbą rengiant šią šventę.

Mokytojos Ieva Rutė  ir Anžela Kuzmienė kviečia kinų kalba ir kultūra besidominčius mokinius ateiti į jau trečius metus mokykloje veikiančią Kinų kalbos ir kultūros studiją.

Kinų kalbos ir kultūros mokytojos Ieva Rutė, Anžela Kuzmienė

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.