Kinų kultūros savaitės svečiai mūsų mokykloje

Mūsų mokyklos socialinis partneris Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas šią savaitę organizuoja Kinų kultūros savaitės renginius. Pagrindiniai dalyviai, atvykę iš tolimosios Kinijos, lapkričio 21d. svečiavosi ir mūsų mokykloje.

Kinų kultūros studijos mokiniai ir besidomintys Kinijos kultūra susitiko su viena garsiausių Kinijos karpinių meistre Yang Zhihong. Tautodailininkė, kurianti UNESCO paveldu tapusius karpinius, papasakojo apie tradicinių kinų karpinių simboliką ir pamokė karpymo meno. Ji apžiūrėjo mokyklos mokinių sukurtus karpinius ir ypač žavėjosi penktokų karpiniais lietuvių tautiniais motyvais.

Apie tradicinius Kinijos kovos menus ir daoizmo filosofiją pasakojo Kinijos kovos menų meistras ir kinų filosofijos tyrinėtojas doc. Guo Xiaofeng iš Liaoning universiteto. Jis ne tik demonstravo, bet ir mokė kai kurių kovos elementų mūsų mokinius.

Džiaugiamės Konfucijaus instituto suteikta galimybe iš arčiau susipažinti su vienos svarbiausių pasaulio valstybių tradicine kultūra ir kviečiame visus besidominčius į Kinų kalbos ir kultūros studiją  (107 kab.) antradieniais ir trečiadieniais po 6, o ketvirtadieniais po 7 pamokų.

Kinų kalbos ir kultūros studijos  mokytojos  Ieva Rutė  ir Anžela Kuzmienė

Skip to content