Kinų kultūra Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje

2011 m. lapkričio 26, 28, 29 dienomis mokykloje vyko kinų kultūros dienos, kur  be tapybos ant šilko, arbatos gėrimo kultūros pristatymo, buvo skaitoma paskaita apie kinų požiūrį į žmogaus kūną, vyko taičy užsiėmimai, kuriuos vedė treneriai J. Pavliuk ir J. Piulskis, buvo rodomi šiuolaikinių kinų režisieriaus filmai, dalinamasi  kelionių iš Kinijos įspūdžiais, diskutuojama apie Kinijos tradiciją ir modernumą, vyko integruotos dailės ir kūno kultūros, geografijos ir istorijos pamokos.

Lapkričio 28 d. mokykloje viešėjo Kinijos ambasadorius Lietuvoje Mingtao Tong, kuris įteikė mokyklai vertingų dovanų, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Džeraldas Dagys, tradicinės kinų medicinos gydytoja Gražina Dilytė, VU Konfucijaus instituto direktorė Wang Liying, Antakalnio seniūnas Algimantas Vaitkus.

Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva Vilniaus Mikalojaus Daukšos vidurinėje mokykloje jau antrus metus organizuojamas neformalusis ugdymas siekiant pažinti Kinijos raštą, papročius ir tradicijas, bendradarbiaujama su Kinijos ambasada, VU Konfucijaus institutu.

Mokiniai mokosi piešti ant ryžių popieriaus, aiškinasi hieroglifų reikšmes, susipažįsta su kinų karpiniais, diskutuoja, kokie karpinių motyvai yra bendri lietuviškajai ir kiniškajai karpymo tradicijoms.

Neformaliojo ugdymo užsiėmimus veda garsi sinologė, kelionių vadovė ir fotografė Ieva Rutė bei technologijų mokytoja Anžela Kuzmienė, kelianti savo, kaip kinų kalbos ir kultūros specialistės, kvalifikaciją įvairiuose kursuose.

Mokyklos bendruomenė, domėdamasi Kinijos tradicijomis, yra įsitikinusi, jog, siekdami pažinti kitų tautų kultūrą, labiau suvoksime savąją.

Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Daina Balčienė