Kinų naujųjų metų šventė

Mūsų mokykloje jau nuo rugsėjo mėnesio veikia Kinų kalbos ir kultūros studija, kurioje mokytojos Anžela ir Ieva mokiniams praveria duris į tolimos ir paslaptingos Kinijos kultūrą. Studiją lankančių mokinių sukurtus darbus galite pamatyti mokyklą puošiančioje parodoje.

Vasario 3 dieną kinai šventė Naujuosius Metalinio triušio metus. Ta proga Vilniaus Universiteto Konfucijaus institutas mokykloje surengė Kinų Naujųjų metų šventę, į kurią sukvietė Kinų kalbos ir kultūros studiją lankančius mokinius, jų draugus bei mokytojus. Šventėje dalyvavo ir Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Tong Mingtao su žmona Du Ying.

Konfucijaus instituto atstovai papasakojo kaip Naujieji metai švenčiami Kinijoje ir kodėl tai yra svarbiausia metų šventė. Kinų kalbos mokytoja iš Liaoningo universiteto mokė surišti tradicinį raudoną laimės mazgą.

Kinijos ambasadorius labai džiaugėsi, kad mokiniai domisi Kinijos kultūra ir mielai bendravo su puikiai angliškai šnekančiais mokiniais. Ambasada apdovanojo vaikus prisiminimo dovanėlėmis ir ženkliukais.

Po paskaitos Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius kartu su mokytojais Dizaino studijoje skanavo tradicinę kinų arbatą, o mokytojai turėjo galimybę patys išbandyti tapybą tušu ant ryžių popieriaus. „Ne taip čia jau paprasta…“ išsprūdo vienai mokytojai, mėginančiai suvaldyti teptuką, o mokytojos Anžela ir Ieva tyliai džiaugėsi mokinių, vos prieš keletą mėnesių pradėjusių piešti ant ryžių popieriaus, sėkme.

Kinų kalbos ir kultūros studijos vadovė Ieva Rutė

Skip to content