Integruota chemijos ir dailės pamoka 8c klasei

Lapkričio 3 dieną Vilniaus inžinerijos licėjaus 8c klasės mokiniai dalyvavo integruotoje chemijos ir dailės pamokoje (STEAM), kuri vyko Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG). Šios pamokos metu dr. Renata Česūnienė ir Eglė Nedzinskaitė iš NDG sujungė mokslą ir meną. Aštuntokai sužinojo, kad chemija yra simbolių mokslas, suprantamas visame pasaulyje, o spalva chemijoje turi didelę reikšmę, nes perteikia tam tikrą žinutę tyrėjui. Pagal spalvą galime sužinoti, kokių jonų yra tirpale arba liepsnoje, koks tirpalo pH. Jei pasaulyje nebūtų spalvų, negalėtume atlikti cheminės analizės.

Pamokos metu moksleiviai prisiminė grynąsias medžiagas, mišinius ir spalvų skritulyje bandė išsiaiškinti, kas yra grynoji medžiaga (mene – pagrindinės spalvos), o kas – mišiniai (šalutinės spalvos). Paskui aštuntokai kaip tikri mokslininkai atliko flomasterių analizę (chromatografiją) ir sužinojo, iš kokių spalvų buvo išgauti flomasterių spalviniai mišiniai.

Taip pat mokiniai aplankė nuolatinę LDM XX–XI a. Lietuvos dailės ekspoziciją ir sužinojo daug įdomių istorijų apie dažų gamybos ypatumus.

Dr. Renata Česūnienė
Vyr. mok. Irena Saulienė