Ekologinė savaitė 2c klasėje

Ekologinis ugdymas šiandien yra neatsiejama socialinio ugdymo dalis. Šio ugdymo procese, esminiai dalykai yra aplinkosauginių problemų svarstymas, žmogaus elgesio gamtoje, artimoje aplinkoje vertinimas, praktinių gamtotyros ir aplinkosaugos gebėjimų formavimas.
Mūsų mokykloje balandžio 16 d. – 20 d. vyksta Ekologinė savaitė. Todėl mūsų klasės mokiniai kartu su tėveliais nutarėme klasėje auginti labai mažus ir įdomius vabalėlius – vietnamietiškas gyvalazdes.
Šiais mielais padarėliais pasirūpino mokinės mamytė Edita Cibulskienė. Ji mums paaiškino kaip elgtis ir prižiūrėti gyvalazdes. Norėdami plačiau sužinoti apie šiuos vabaliukus, nutarėme su mokiniais paieškoti informacijos internete. Nusipirkome talpų, permatomą indelį, atsinešėme skanėstų: salotų lapų, žemuogių lapelių, šakelių ir įkurdinome tris gyvalazdes. Sužinojome, kad gyvūnai vandens gauna maitindamiesi lapais, indelyje turi būti pakankamai drėgna, todėl į dieną du kartus turime drėkinti jų „būstą“. Taip pat be skanėstų turi būti šakų ar kitų dekoro elementų, už kurių gyvalazdės galėtų užsikabinti.
Kiekvieną rytą mokiniai apžiūri indą, ar gyventojoms ko nors netrūksta, ar per naktį paaugo? Smalsios antrokų akutės stebi kybančias ant indelio sienelių plonas būtybes. Kai gyventojos paūgės, nutarėme su tėveliais pagaminti erdvų būstą – terariumą.
2c klasės mokiniai siunčia žinutę visiems, kad priežiūros ir rūpinimosi reikia ne tik dideliems, bet ir patiems mažiausiems ir silpniausiems Žemės gyventojams.

Pradinių klasių mokytoja Milda Černiauskaitė

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.