Aštuntokai lankėsi Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre

Spalio 27 dieną 8 e klasės mokiniai lankėsi Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre, kur susipažino su Lietuvos saugomomis teritorijomis (nacionaliniais ir regioniniais parkais, rezervatais, draustiniais, gamtos paminklais), saugomomis rūšimis, kraštovaizdžio ypatumais ir kitais mūsų krašto gamtos lobiais. Ekspozicija nustebino ne tik įdomiu turiniu, bet ir  interaktyviais sprendimais. Vos tik įėję mokiniai pasijuto tarsi gamtos apsuptyje ir tapo aktyviais dalyviais.

Mokiniai, susipažinę su Saugomų teritorijų Nacionalinio lankytojų centro istorija ir tikslais, patraukė ekspozicijos link, kur sukdami susiliečiančius krumpliaračius išsiaiškino saugomų teritorijų sistemą. Dabar kiekvienas žino, kad Lietuvoje yra 5 nacionaliniai ir 30 regioninių parkų, 3 valstybiniai gamtiniai ir 2 kultūriniai rezervatai, apie 300 draustinių, daugiau kaip 500 valstybės saugomų gamtos paveldo objektų.

Aštuntokai noriai klausėsi paukščių balsų ir mokėsi juos atpažinti. Dar vienas iššūkis mokinių laukė prie laboratorinio stalo – „klaustuko“, kur reikėjo įminti įvairias gamtos mįsles.

Labiausiai mokinius sudomino interaktyvūs žaidimai, kurie padėjo sužinoti apie  saugomų teritorijų įdomybes. Vaikai galėjo pakeliauti po gamtos vertybių kupiną mūsų kraštą, nubaidyti kormoranus ir taip prisidėti prie kraštovaizdžio išsaugojimo.

Edita Lukšaitė, biologijos mokytoja