Vokiečių kalbos diena mūsų mokykloje

Spalio 20-ąją Lietuvoje pirmą kartą buvo švenčiama Vokiečių kalbos diena. Šios dienos, pavadintos „Ö kaip vokiškai?“, proga visoje Lietuvoje buvo surengta daugiau kaip 200 renginių. Mūsų mokykla – ne  išimtis. Čia vaikai galėjo ne tik sužinoti daug įdomių faktų apie vokiečių kalbą, šalis, kuriose kalbama vokiškai (Vokietiją, Austriją, Šveicariją, Lichtenšteiną ir Liuksemburgą), bet ir dalyvauti loterijoje ir laimėti saldžių vokiškų prizų, pertraukų metu pasiklausyti vokiškos muzikos, paragauti Apfelschorle – Vokietijos  vaikų mėgstamo gėrimo (obuolių  sulčių su mineraliniu vandeniu).
Po pietų 8, 9, 10 ir 11 klasių mokiniai apsilankė  miesto centre organizuotuose Vokiečių kalbos dienos renginiuose. Pirma keliavo  į iliuzionisto Tobiaso Campoverdeʼo pasirodymą – šis žmogus, atlikdamas triukus, bando paneigti Marko Tveno citatą, jog  „gyvenimas per trumpas išmokti vokiečių kalbą“. Tada vaikai keliavo į  Vilniaus universiteto Filologijos fakultetą ir dalyvavo renginyje „Karjera su vokiečių kalba. Galimybės ir perspektyvos“. Čia iš įvairių verslininkų mokiniai sužinojo, jog Lietuvoje šiuo metu labai reikia įvairių sričių specialistų, kalbančių vokiečių kalba. Popietėje dalyvavo Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų, advokatų profesinės bendrijos „Rödl & Partner“, vertimų biuro „Ars Libri“, kelionių agentūros „Via Hansa Vilnius“, mainų platformos „Vinted“ atstovai.
Vilniaus universitete taip pat vyko viktorina apie vokiečių kalbą ir kultūrą. Smagu pranešti, kad tarp kelių laimėtojų – net  du mūsų mokyklos mokiniai! Tai Emilija Mickevičiūtė (9 a) ir Gvidas Viganauskas (8 e). Sveikiname juos!
Taip apie mokykloje vykusią Vokiečių kalbos dieną atsiliepia 11-okė organizatorė Kotryna Kiznytė:
„Man buvo labai smagu organizuoti šventę. Galbūt taip buvo todėl, kad žinojau, jog ši šventė vyksta ne tik mūsų mokykloje, bet ir visoje Lietuvoje! Diena man buvo ne tik įtempta, bet ir be galo įdomi. Ryte organizavau šventę mokykloje, o popiet galėjau apsilankyti miesto renginiuose. Buvau labai nustebusi, kad tiek daug kur reikia vokiečių kalbos: vertimo biuruose, kelionių agentūrose, maisto produktų, drabužių logistikos įmonėse, kitose verslo srityse… Vakare padariau išvadą: užsienio kalba, būtent vokiečių, yra universali, o mokant ją atsiranda daugiau galimybių kiekvienoje gyvenimo srityje.“

Tikimės, kad ši šventė virs gražia tradicija!

Daugiau informacijos:

www.vokiskai.lt
https://www.facebook.com/vokiskai.lt/?fref=ts

Vokiečių kalbos mokytoja Kristina Sagaidak

Skip to content