VGTU inžinerijos licėjus paminėjo Pasaulinę tuberkuliozės dieną

Pasaulinė tuberkuliozės (TB) diena kasmet pasaulyje pažymima kovo 24–ąją. Šiai dienai paminėti VGTU inžinerijos licėjus prisijungė prie Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro iniciatyvos „ABC apie TB“.

Tuberkuliozė yra liga kaip kitos – ji nepriklauso nuo žmogaus lyties ar amžiaus, išsilavinimo ar pajamų. Tuberkulioze sergančių žmonių yra kiekvienoje šalyje ir kiekviename žemyne; jų yra visų tautybių ir rasių. Tai oro lašiniu būdu plintanti užkrečiamoji liga. Tuberkuliozė vis dar kelia pavojų mums visiems.

Siekiant suteikti daugiau žinių apie tuberkuliozę, VGTU inžinerijos licėjuje nuo kovo 18 dienos iki 22 dienos licėjuje buvo organizuojamos pamokos septintų vienuoliktų klasių mokiniams minėta tema. Pamokų metu mokiniai sužinojo kas sukelia tuberkuliozę, jos plitimo kelius, simptomus, diagnostikos būdus, rizikos veiksnius, gydymą ir profilaktiką. Išklausius pamokos temą, kiekviena klasei teko atsakyti į klausimus apie tuberkuliozę.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir ketvirtų klasių mokiniai. Jie kūrė tuberkuliozės simbolį – ramunių žiedus, kuriais papuošė mokyklos fojė.

Šis renginys tapo puikia galimybe mokiniams daugiau sužinoti apie tuberkuliozę.

Nuoširdžiai dėkoju biologijos mokytojams, ketvirtokų klasės vadovams ir ketvirtokams.

Tekstas ir nuotraukos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Violetos Simonavičiūtės