VGTU inžinerijos licėjuje pasitikti artėjantys kinų Naujieji metai!

2019 m. sausio 30 d. VGTU inžinerijos licėjuje vyravo ypatinga nuotaika – licėjaus bendruomenė jau tradiciškai kartu su svečiais iš Kinijos šventė kinų Naujuosius metus!

Svečius sveikino licėjaus direktorė Regina Mikalauskienė, sveikinimo žodžius tare ir licėjaus viešnios: šventėje dalyvavusi Kinijos Liaudies Respublikos ambasados direktorė ponia Sun Yanqing, Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktorė prof. Zhou Jie ir direktorė Vilma Šniukštaitė.

Šventė, prasidėjusi VGTU inžinerijos licėjaus mokinių šokių ir dainų koncertu licėjaus aktų salėje, vėliau persikėlė į kitas erdves, kur mokiniai, vadovaujami kinų mokytojų, mokėsi kaligrafijos meno, gamino tradicinius kiniškus koldūnus, susipažino su įvairiomis kinų sporto šakomis ir ragavo kiniškos arbatos, paruoštos laikantis specialios tradicinės arbatos ruošimo ceremonijos principų.

Smagu, kai gali pažinti ne tik savo šalies, bet ir kitų tautų kultūrą. Dar nuostabiau, kai šis patyrimas yra tiesioginis ir asmeninis, ne tik knygose bei spaudoje perskaitytas ar medijose pamatytas.

Dėkojame Kinijos Liaudies Respublikos ambasadai ir VU Konfucijaus institutui už gražią draugystę bei partnerystę. Džiaugiamės licėjaus mokytojais ir mokiniais, padėjusiais kurti šventę!

Laimingų visiems Naujųjų Rudosios Žemės Kiaulės metų!


Kinų Naujieji metai VGTU inžinerijos licėjuje (2019.01.30)