Meninio skaitymo konkurso „Žodžiai iš vaiko širdies“ I etapas

Sausio 25 d. VGTU inžinerijos licėjuje vyko pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurso „Žodžiai iš vaiko širdies“ I etapas. Konkurse dalyvavo 47 mažieji skaitovai (23 1-2 kl. ir 24 3-4 kl. mokiniai). Populiariausi vaikų deklamuoti tekstai šiemet buvo iš Violetos, Palčinskaitės, Ramutės Skučaitės, Daivos Čepauskaitės, Juozo Erlicko, Martyno Vainilaičio poezijos. Skaitovų gebėjimus vertino iš licėjaus mokytojų ir pavaduotojų ugdymui sudaryta komisija, kuriai talkino kino bei teatro aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Mindaugas Ancevičius.

Dėkojame visiems 1-4 kl. mokiniams, dalyvavusiems konkurse! Anot komisijos, visi dalyvavę vaikai deklamavo puikiai, visi labai stengėsi ir buvo tikrai nelengva išrinkti du pačius geriausius skaitovus, kurie licėjų atstovaus vasario 5 d. II konkurso etape Vilniaus „Žiburio“ pradinėje mokykloje. Taigi, po ilgų diskusijų ši garbė patikėta 2a kl. mokiniui Joriui, deklamavusiam M.Marcinkevičiaus eilėraštį „Senis ir jūra“ (mokytoja L.Kairiūkštienė) ir 4b kl. mokiniui Armandui, deklamavusiam D.Čepauskaitės kūrinį „Auksinė skruzdėlė“ (mokytoja V.Kiguolienė).

Po renginio visos licėjaus pradinių klasių mokytojos turėjo galimybę pabendrauti su svečiu M.Ancevičiumi, iš kurio gavo vertingų patarimų dėl skaitovų rengimo ir tekstų vaikams parinkimo, išgirsti profesionalo nuomonę apie skaitovo sceninę laikyseną, deklamavimo ir įtaigos treniravimą bei kitų vertingų pastabų. Mokytojos taip pat diskutavo apie tai, kad konkurse dalyvaujančius mokinius turėtų gyvai matyti visos 1-4 kl. dirbančios mokytojos, todėl kitąmet nutarta keisti skaitovų mokyklinio turo organizavimą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Gagiškienė

Skip to content