Tylos savaitės pojūčių kelionė

Gegužės 2–5 dienomis ilgųjų pertraukų metu pradinukai saugojo tylą skaitydami knygeles, piešdami ar žaisdami stalo žaidimus. Per pamokas mokiniai klausėsi gamtos garsų, klasikinės ir roko muzikos, dalinosi garsų poveikio pojūčiais. „Tyloje aš jaučiuosi jaukiai. Skambant klasikinei muzikai jaučiuosi atsipalaidavusi, o kai klausau roko, užplūsta energija“, – rašo Ūla Skirpstaitė (3c). Aurėja Anzelytė (3d) savo pojūčius apibūdino taip: „Rokas sukėlė norą šokti, klasikinė muzika labai patiko, nes yra lėta ir rami, o gamtos garsai visuomet sukelia džiaugsmą ir labai didelę laimę.“
Šią akciją, trukusią savaitę, baigėme pojūčių kelione. Klausydami, lytėdami, skanaudami, uosdami ir regėdami mes pažįstame supančią aplinką, o  mėgaudamiesi tyla išgirstame net pumpuro sprogimą. Įsiklausyk, pajusk savo buvimą. Ta akimirka iš mūsų gyvenimo – akimirka be triukšmo.
Nuoširdžiai dėkojame už kelionę Mantui Cegelskui, Modestui Baranskui, Akvilei Bredelytei, Laurai Mikelevičiūtei, Rokui Motiejūnui, Gabrielei Grigelevičiūtei, Konstantinui Kisel, Umberto Masi, Kamilei Prazakevičiūtei.

Tekstas ir nuotraukos sveikatos priežiūros specialistės Violetos Simonavičiūtės

Skip to content