Sveikos šypsenos pažadas

Kiekvienas VGTU inžinerijos licėjaus pirmokas rugsėjį pasižadėjo rūpintis savo dantukais. Jiems buvo pravestos pamokėlės apie dantukų priežiūrą, jų draugus ir priešus, mokėsi juos taisyklingai valyti. Pamokos pabaigoje visi pirmokėliai gavo dovanų po plakatą ir lipdukų komplektą, kurie skatins ir padės rūpintis burnos sveikata ir tinkamai valytis dantukus – du kartus per dieną ne mažiau kaip po 2 minutes. Pastarąją dovaną pirmokams sumanė Lietuvos Respublikos odontologų rūmai ir Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Švietimo ir mokslo ministerija.

Puoselėjant burnos sveikatą labai svarbus kiekvieno žmogaus asmeninis indėlis, nes dantų ėduonies ir periodontito atsiradimas didžiąja dalimi yra nulemtas mūsų elgsenos, t. y. burnos higienos įgūdžių, mitybos pobūdžio, žalingų įpročių ir pan.

 Šiuo projektu ir siekiama stiprinti vaikų dantų valymo įgūdžius bei padėti išsiugdyti įpročius reguliariai valytis dantis. Plakatas yra skirtas mėnesiui, jame – 62 dantukų lipdukai, kuriuos ryte ir vakare išsivalius dantis reikia užklijuoti atitinkamais lipdukais. Plakatas bus naudingas ne tik vaikams – kitoje jo pusėje taip pat yra pateikiama naudinga informacija tėvams apie vaikučių dantukų priežiūrą.

Sveikatos priežiūros specialistė Violeta Simonavičiūtė

`