Sutikome kinų Naujuosius Raudonosios Ugninės Beždžionės Metus

Vasario mėn. 11-osios dienos popietę gausus kinų kalbos ir kultūros entuziastų būrys susirinko į jau tradicine tapusią kinų Naujųjų Metų šventę. Šiemet džiaugsmingai pasitikome Raudonosios Ugninės beždžionės metus. Šventę savo apsilankymu pagerbė Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriaus žmona ponia Gu Yaoqin ir Vilniaus universiteto Konfucijaus Instituto direktorė profesorė Donghui Zhang.

Koncertą pradėjo renginio šeimininkė, mūsų licėjaus direktorė Regina Mikalauskienė kinų kalba pasveikindama ir pristatydama garbingas viešnias, Lietuvoje dėstančius kinų kalbos mokytojus savanorius, VU Konfucijaus instituto darbuotojus, šventės dalyvius. Ponia Gu Yaoqin ir profesorė Donghui Zhang linkėdamos laimingų Naujųjų Raudonosios Beždžionės Metų, įteikė mokyklai knygų apie Kinijos meną, muziką, gamtą ir tautinius drabužius. Svečius pasveikino mokytojos Olgos Bessmertnajos vadovaujamas 6b klasės šokių kolektyvas, pademonstravęs ne tik lietuvių liaudies šokio grožį bet ir sušokęs ugningąją „Tarantelą“, už kurią žiūrovai atsilygino ypatingai karštais plojimais.

Svečius iš Kinijos ypač pradžiugino muzikos mokytojos Godos Kovalenkienės kanklėmis atliekama kinų daina‚ Mo Li Hua“ (Jazmino žiedas). Sužavėta kūriniu ponia Gu Yaoqin netikėtai papildė koncerto programą šią melodiją susirinkusiems paskabindama pianinu. Žiūrovai sulaikę kvapą klausėsi ketvirtos klasės mokinės Dorotėjos Bernotės dzūkiškos dainos „Kas po mano sodelį vaikščiojo“  – visus užbūrė skaidraus balso tyrumas.

Abiturientas Juras Kavaliauskas pasidalino kelionės į Kiniją įspūdžiais ir padėkojo Konfucijaus Instituto direktorei profesorei Donghui Zhang, pakvietusiai keliauti ir nuoširdžiai besirūpinusiai kelionės metu. 6b klasės mokinė Agnė Burneikytė pravedė pirmają kinų kalbos pamoką: ji pristatė kinų zodiako ženklus ir jų pavadinimus kinų kalba. Koncertą užbaigė 8a klasės mergaičių ir kinų kalbos mokytojos savanorės Zheng Zihui muzikinis palinkėjimas – daina „Laimingų Naujųjų Metų“ kinų kalba.

Po koncerto svečiai ir žiūrovai sugužėjo į kūrybines kinų meno ir kultūros dirbtuves: mokytoja Zheng Zihui paaiškino kinų pinikų reikšmę ir išmokė susirišti „laimės“ mazgą; pageidavusiems pasimokyti kinų kaligrafijos ir tapybos teko pasispausti – norintys vos betilpo į šias, jau tradicinėmis tapusias, mokytojos Anželos Kuzmienės pamokas; siekiantys susipažinti su Kinijos gamtos stebuklais klausėsi keliautojos Ievos Rutės. Garbingos viešnios mėgavosi kinų arbata ir lietuviškais skanumynais Konfucijaus klasėje. Kinijos kultūra besidomintiems bendruomenės atstovams ir svečiams ponia Gu Yaoqin ir profesorė Donghui Zhang papasakojo apie Kinijos istoriją, kalbą ir kinų kasdienybę.

Tuo metu mokyklos valgykloje virte virė darbas – mokiniai, vadovaujami kinų  mokytojų savanorių, ruošė tradicinį kinų naujametinį patiekalą – koldūnus. Patiekti su tradicinėmis Liang Cai salotomis, koldūnai dingo akimirksniu!..

Kas patiko labiausiai? Abiturientės  Gabrielės Minkevičiūtės nuomonė: „Kinų Naujųjų Metų renginys mūsų mokykloje buvo įspūdingas. Sužinojau ir išmokau daugybę įdomių dalykų. Man ypač patiko galimybė pasirinkti dirbtuves. Džiaugiuosi nuėjusi į šį renginį!”

祝贺大家新年好

zhù hè dà jiā xīn nián hǎo

Linkime visiems laimingų Naujųjų Metų!

Mokytojos Andžela Kuzmienė ir Lina Švilpienė

Romualdo Kličiaus nuotraukos

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.