Septintų klasių mokiniams – netradicinės prevencinės policijos pareigūno pamokos

Spalio 1, 3 ir 17 dienomis licėjuje visiems septintų klasių mokiniams prevencines pamokas apie administracines nepilnamečių atsakomybes veda Vilniaus 1 policijos komisariato pareigūnas Andžej Radevič. Mokiniai susipažįsta, kokia atsakomybė yra už alkoholio, tabako, elektroninių cigarečių vartojimą, laikymą, atsinešimą į mokyklą, sužino, kokia atsakomybė yra už muštynes, žmogaus kūno sužalojimą, vagystę ar patyčias elektroninėje erdvėje.

Policininkas aiškina mokiniams, kad pagrindinė Lietuvos Respublikos piliečio pareiga yra laikytis savo šalies Konstitucijos. Ir, žinoma, jausti pareigą atsakyti už savo elgesį. Pristato mokiniams kas yra LR Administracinių nusižengimų kodeksas, LR Baudžiamasis kodeksas, Kelių eismo taisyklės, Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymas.

Daug kalba apie svarbą žinoti kelių eismo taisykles važinėjant dviračiu ar mopedu. Mokiniai sužino, kad dviračio teises galima išsilaikyti nuo 12 metų, o mopedo – nuo 15 metų, kad šalmas, važinėjant dviračiu, yra privalomas asmenims iki 18 metų, sužino kokiose vietose leidžiama važinėti keturračiais, nuo kokio amžiaus  ir daug kitų svarbių dalykų.

Smagu ir tai, kad mokiniai savo žinias gali pasitikrinti policininko organizuojamoje virtualioje viktorinoje.

Loreta Dirsienė