Saugaus interneto ambasadorių mokymai

Spalio–sausio mėnesiais VGTU inžinerijos licėjuje rinkosi mokytojai iš įvairių Lietuvos kampelių – vyko Saugaus interneto ambasadorių mokymai Lietuvos pedagogams pagal akredituotą 40 val. programą „Saugesnio interneto ambasadoriaus veikla šiuolaikinėje mokykloje: bendruomenės telkimas, užtikrinant saugią elektroninę erdvę mokiniams“.

Siekiama, kad pradinių, pagrindinių, vidurinių mokyklų mokytojai ir socialiniai pedagogai mokytųsi apsaugoti vaikus nuo įvairių grėsmių, pavyzdžiui, patyčių, neapykantos, žalingo turinio žaidimų ir programėlių, modernių interneto rinkodaros metodų, seksualinio išnaudojimo ar kitokių manipuliacijų. Daugelis interneto ir švietimo technologijų ekspertų sutinka, kad lemiamą vaidmenį padedant jauniems žmonėms susidoroti su žalingu, nors kartais ir teisėtu, turiniu bei elgesiu internete (pavyzdžiui, netikromis naujienomis) turi vaikų ir jaunimo kritinio mąstymo bei atsparumo ugdymas. Technologijų ekspertai pažymi, kad „demokratiniais“ būdais adaptuoti vadinamojo tamsiojo interneto naršyklių, kad šios galėtų būti saugiai naudojamos, nėra galimybių, todėl labai svarbu šviesti visuomenę, kad keistųsi naudotojų elgesys valdant naujų technologijų poveikį privatumui, duomenų saugumui ir elgesiui internete. Medijų ir informacinis raštingumas yra itin svarbus prisitaikant skaitmeniniame pasaulyje ir kūrybiškai naudojantis internetu.

Saugesnio interneto ambasadorių programa skirta ne tik supažindinti pedagogus su saviraišką skatinančiais įrankiais, bet ir įgalinti juos kūrybingai naudoti informacines technologijas plėtojant saugesnio ir geresnio interneto vaikams idėjas, skatinti turimą patirtį skleisti mokyklos bendruomenėje.

Programos dalyviai išmoko atsižvelgti į IKT kaip į medijos poveikį mokymuisi, mokymosi motyvacijai, suprasti, kad naujosios medijos formuoja naujus suvokimo įpročius ir savitą jaunosios kartos elgesio ir mokymosi kultūrą.

Naujiesiems ambasadoriams (tarp jų ir mūsų mokyklos pradinių klasių mokytojoms Daivai Jesilionienei ir Linai Kairiūkštienei) sertifikatai bus įteikti per baigtinę konferenciją  LR Seimo rūmuose.

Saugaus interneto ambasadorė ir lektorė Rūta Filončikienė