Raudonojo Ugninio Gaidžio metų šventė

Pirmadienį, vasario 13 dieną, VGTU inžinerijos licėjus oficialiai pradėjo Raudonojo Ugninio Gaidžio metus. Šiai progai skirtas šventinis koncertas licėjaus bendruomenei suteikė galimybę artimiau pažinti kinų kalbą ir kultūrą. Koncerto viešnios – Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriaus žmona ponia Gu Yaoqin ir Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktorė profesorė Donghui Zhang – džiaugėsi Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto ir VGTU inžinerijos licėjaus bendradarbiavimo rezultatais.

Tikrai turėjome kuo džiaugtis ir didžiuotis: koncerto vedėjai dvyliktokai Kamilė Semežaitė ir Augustas Jermala programą pristatė ne tik lietuvių, bet ir – pirmą kartą – kinų kalba! Už lietuvių liaudies šokius dėkojame 7b klasės mokiniams ir jų mokytojai Ingai Bessmertnajai. Mokytojos Svetlanos Kirkilienės vadovaujami mergaičių bei vaikinų ansambliai atliko kinų dainas Mo Li Hua (Jazmino žiedas) bei Tong Hua (Pasaka); šeštokas Augustas Steponavičius pianinu paskambino Lo Shu Ai Da Mi (Pelytė mėgsta ryžius). 7b klasės mokinė Agnė Burneikytė padeklamavo eilėraštį kinų kalba.

Licėjaus bendruomenę ypač sužavėjo Tai Chi meistro iš Kinijos – pono Liango pasirodymas. Tai Či – kinų kovos menas, pasižymintis švelniais ir lėtais judesiais. Tai Či tikslas – savigyna bei sveikatos stiprinimas, o jo galutinis praktikavimo tikslas – gyvenimo prasmės, harmonijos su pasauliu ir pačiu savimi atradimas.

Po koncerto licėjaus svečiai ir mokiniai sugužėjo į kūrybines dirbtuves: mokytoja Anžela Kuzmienė supažindino su kinų kaligrafijos ir tapybos menu, o Vilniuje dėstantys kinų kalbos mokytojai pademonstravo, kaip pasigaminti tradicinį kinų naujametinį patiekalą – koldūnus.

Dėkojame renginio svečiams ir visiems mokiniams bei mokytojams, sukūrusiems šventinę nuotaiką!

Laimingų Raudonojo Ugninio Gaidžio metų!

 

Mokytojos Anžela Kuzmienė ir Lina Švilpienė

Skip to content