Projektas “Pieno monstrai”

Lapkričio mėnesį 4a klasės mokiniai visas savo jėgas ir dėmesį sutelkė į programavimą. Pirmiausia vaikai žiūrėjo filmą, kuriame buvo pasakojama apie įvairiausius robotus, jų pritaikymą pramonėje bei prisidėjimą prie šiuolaikinės ekonomikos klestėjimo. Vaikai susipažino su daugybe robotų rūšių: robotai – virtuvės šefai, vaikų draugai, namų sargai, prekių išvežiotojai, pavojingų darbų vykdytojai! Mokiniai viliasi, jog po daugelio metų šie robotai bus ir Lietuvos šeimų kasdienybė.

Ketvirtokai sužinojo apie labai įdomų projektą – „Pieno monstrai“. Projekto tikslas – iš pieno pakelio pagaminti monstrą, kuris, traukiant siūlą, sukąstų dantis. Šis darbas buvo pavojingas ir sunkus – reikėjo labai atidžiai iš pieno pakelio išpjauti monstro dantukus ir praverti siūlą pro kamštelį. Vėliau vaikai savo pieno monstrus spalvino bei dekoravo. Pieno monstrai gavosi tikrai panašūs į baisius padarus!

Pati įdomiausia ir ypač laukta darbo dalis – suprogramuoti pieno monstrus taip, jog jie patys sukąstų dantis ir nereikėtų traukioti siūlo. Vaikai pasiskirstė po du ir ėmėsi darbo. Kad ir kaip mokiniai stengėsi, pirmieji bandymai nepavyko – specialūs varikliukai neveikė. Po kelių dienų gavus naujus veikiančius varikliukus, darbas atsinaujino – mokiniai jungė specialias detales, spėliojimo būdu turėjo sudėlioti šias detales teisinga tvarka, tvirtino micro:bit prie pieno monstro ir galiausiai džiaugėsi savo baigtu darbu.

Projektas ugdė programavimo ir kūrybiškumo įgūdžius. Ketvirtokai suprato, jog šis projektas yra tampriai susijęs su mokyklos vardu ir veikla – inžinerija ir programavimu.

4a klasės mokinė Kotryna Zabotkaitė

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.