Licėjuje paminėta Lietuvos kariuomenės diena

2020 m. lapkričio 26 d. licėjuje neįprastai paminėta Lietuvos kariuomenės, kuri šiemet mini jau 102-ąsias įsteigimo metines, diena (tikroji diena – lapkričio 23 d.).

Pirmiausia renginys organizuotas nuotoliniu būdu per zoom.us platformą. Renginyje dalyvavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos karininkai majoras Aidas Gicevičius ir kapitonas Vladas Lelešius. Sveikino žodį tarė licėjaus direktorė Regina Mikalauskienė, istorijos mokytojas Vidas Gečionis ir svečiai iš karo akademijos.

Pasirinktas minėjimo laikas sutapo ir su kitais Lietuvos istorijai svarbiais įvykiais: renginio pradžios laikas (14:10 val.) simbolizuoja pergalę Žalgirio mūšyje, renginio mėnuo ir diena (lapkričio 26 d.) – 66 -ąsias generolo Jono Žemaičio mirties metines, renginio tema – Lietuvos kariuomenės pergalės prie Širvintų ir Giedraičių 100 metų jubiliejus, paminint šiose kovose dalyvavusius Steigiamojo Seimo narius.

Virtualioje šventėje dalyvavo 30 mokinių, kurie už atliktus kūrybinius darbus – plakatus „Lietuvos kariuomenės pergalei prie Širvintų ir Giedraičių – 100“ – apdovanoti prizais. Plakatuose turėjo būti paminėti vadai ir kariai, dalyvių ir liudininkų prisiminimų fragmentai, planai ir žemėlapiai, to meto Lietuvos spaudos antraštės, ginkluotė ir apranga, paminklai ir gatvių pavadinimai, pašto ženklai ir kita simbolika, skirta įprasminti pergalę, Mažasis Seimas ir Steigiamojo Seimo nariai, dalyvavę ginant Lietuvos nepriklausomybę pieš 100 metų. Plakatus rengė 10 ir 12 klasių mokiniai.

Dalyviai pristatė kūrybos darbus, kuriuos įvertino komisija: istorijos mokytojas Vidas Gečionis, majoras Aidas Gicevičius, kapitonas Vladas Lelešius. Prizines vietas užėmę dalyviai buvo apdovanoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos įsteigtais prizais (prizai dalyvius pasieks po karantino).

1 vieta – Goda ir Lėja (12c klasė)
2 vieta – Ūla ir Ieva (10a klasė)
3 vieta – Ada, Austėja, Izabelė, Eva, Regina, Julija (10b klasė)