PIEŠTUKINIŲ GAMYBA IŠ ANTRINIŲ ŽALIAVŲ

Vykdydami visuomenės aplinkosauginį švietimo projektą ,,Sulaikykime žemę – jai žaluma reikalinga“ Vilniaus inžinerijos licėjaus pradinių klasių mokiniai pradėjo draugišką bendradarbiavimą su Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos, ir technologijų fakulteto darbuotojais. Spalio 13 d. 4 d klasės mokiniai (mokytoja Vlada Janutėnienė) vyko į  Edukologijos universitetą. Čia mokinius pasitiko Gamtos, matematikos, ir technologijų  fakulteto Technologijų ir technologinio ugdymo katedros darbuotojos:  prof. dr.  Birutė Žygaitienė, doc. dr. Inga Kepalienė ir būrys studentų.  133 auditorijoje  svetingai priimti pradinukai susėdo už apvalaus stalo. Jaunieji mokytojai pradinukams papasakojo pieštukinių atsiradimo istoriją, jų įvairovę. Ketvirtokai aktyviai vardijo kokias pieštukines jiems teko matyti, kokias turi namie. Pradinukai nekantravo,  sužinoti, ką jie veiks, kam reikalingi jų atsivežti trikotažiniai išaugti marškinėliai. Tuomet studentai pasiūlė mokiniams patiems pasigaminti pieštukines, dekoruoti jas spalvotomis virvelėmis. Tokias ketvirtokai ir gamino.

Prieš tai būsimieji mokytojai papasakojo mažiesiems apie virvių pynimo istoriją nuo seniausių laikų. Mokinių akutės sužibo, kai buvo įvardintos priemonės pieštukinei gaminti: reikės kartoninių tūtelių, žirklių, trikotažinių juostelių, pieštukų, spalvoto popieriaus. Pasiruošę priemones, pynėjai kibo į darbą. Džiugu buvo matyti, kaip studentų patirtis ir mokinių uolumas susiliejo į bendrą visumą. Kad darbas vyktų sparčiau padėjo  ir prof. dr.  Birutė  bei doc. dr. Inga.
Į mokyklą mokiniai  atsivežė spalvingas, nuotaikingas pieštukines. Šią savaitę jos puošė 4 d klasės mokinių suolus. O penktadienį (spalio 16 d.) pieštukinės keliaus į vaikų globos namus ir  užims nuolatinę savo vietą ant  rašomųjų stalų.

Norėtume visų mokinių vardu padėkoti Lietuvos edukologijos universiteto bendruomenei už suteiktą galimybę susipažinti su  universiteto erdvėmis, pasidarbuoti ir pasidalinti patirtimi su studentais, pasidžiaugti bendrais rezultatais.

4 d klasės mokiniai ir mokytoja Vlada Janutėnienė

Skip to content