Įspūdžiai iš tarptautinio renginio #SWITCH (atnaujinta)

Projektuoti mokėme net mokytojus!

Spalio 8–9 dienomis 13 geriausių Vilniaus inžinerijos licėjaus projektuotojų (gimnazijos trečiokų ir ketvirtokų) dalyvavo #SWITCH – didžiausiame Baltijos regiono tarptautiniame informacinių technologijų ir verslumo renginyje, skirtame jaunimui, verslui ir viešajam sektoriui. Mokiniai ne tik prisiminė anksčiau įgytas 3D projektavimo žinias, atgaivino programų valdymo įgūdžius, bet ir išmoko dirbti nauja programa, o kai kuriuos gaminių prototipus galėjo čia pat atsispausdinti 3D spausdintuvu.

Kita svarbi ir atsakinga užduotis, tekusi jauniesiems projektuotojams, – padėti VGTU dėstytojams vesti edukacines paskaitas. Abi renginio dienas beveik kas valandą buvo renkamos nedidelės renginio lankytojų grupės, kurios buvo mokomos šiuolaikinių 3D skenavimo, projektavimo ir spausdinimo technologijų pradmenų. Per abi dienas, padedant Vilniaus inžinerijos licėjaus mokiniams, su šiomis technologijomis supažindinta apie 50 žmonių. Tarp besimokančiųjų pasitaikė ne tik moksleivių, bet ir mokytojų. Mūsų licėjaus gimnazistams mokyti pedagogus buvo truputį nejauku, bet kartu ir smagu – juk ne kasdien pasitaiko proga taisyti mokytojų klaidas…

Po pamokų #SWITCH renginyje apsilankė ir pirmų bei antrų gimnazinių klasių moksleiviai, kurie labiausiai domėjosi „Cool&Crazy“ erdve pavadintos salės eksponatais ir renginiais. Antrokams tai buvo ne pirmas renginys tą dieną – jie atvyko tiesiai iš Kyviškių aerodromo, kuriame apžiūrėjo aviacinę techniką.

Pavaduotojas inžineriniam ugdymui Algimantas Rotmanas

Skip to content