Mokinių tyrinėjimai mokyklos kieme

Rugsėjo mėnesį 5 e ir 6 d klasės mokiniai susidomėję tyrinėjo mokyklos žaliąsias aplinkas. Vaikai turėjo galimybę pasižiūrėti į tai, ką mato kiekvieną dieną, visiškai kitaip – tyrėjo akimis. Smalsumo vedami penktokai susipažino su mokyklos aplinkoje augančiais medžiais, rinko lapus, rūšiavo, mokėsi juos atpažinti ir apibūdinti, surinktus lapus išdžiovino ir paruošė herbariumą. Mokinius džiugino įvairių lapų atspaudų gaminimas – tereikėjo įdėti medžio lapą tarp dviejų rašomojo popieriaus lapų ir nestipriai patrinti minkštu pieštuku. Šie antspaudai lapų herbariumui netinka, bet jais galima papuošti gamtos mokslų užrašus ar kambarį. Penktokams buvo įdomu, kokio amžiaus medžiai auga mokyklos aplinkoje. Mokiniai, išmatavę medžių apimtį, išmoko nesunkiai nustatyti medžio amžių, taip pat išsiaiškino amžiaus ir aukščio tarpusavio priklausomybę.

Kerpės – ypatingi organizmai, kurie jautrūs oro taršai. Šeštokai įdėmiai apžiūrėjo mokyklos aplinkoje augančių medžių kamienus, suskaičiavo skirtingų rūšių kerpes, jas atpažino ir įvertimo mokyklos oro kokybę. Tęsdami tyrimų ciklą kruopščiai matavo medžių lapus ir aiškinosi priežastis, kurios galėjo lemti skirtingą lapų dydį.

Mokiniai drąsiai įveikė visus iššūkius. Tikimės ir toliau eiti tyrinėjimo keliu, atlikti įvairius stebėjimus ir tyrimus, juk gamtoje vis dar slypi daug paslapčių, o mokyklos kiemas – puiki mokymosi erdvė.

Biologijos mokytoja Edita Lukšaitė

Skip to content