Mokiniai sako TAIP!

Tarptautinė mokytojų ir mokinių metodinė konferencija
„STEAM pamokos vertės pamatavimas: mokiniai sako TAIP!”
2022 01 07

VGTU inžinerijos licėjus – inovatyvus ir aktyvus STEAM ambasadorius Lietuvoje ir Europoje

 

2022 m. sausio 7 d. VGTU inžinerijos licėjuje įvyko jau trečioji tradicinė tarptautinė metodinė mokinių ir mokytojų konferencija „STEAM pamokos vertės pamatavimas: mokiniai sako TAIP!”

Konferencijos tikslas – pasidalinti tarptautinėmis STEAM ugdymo patirtimis ir pristatyti VGTU inžinerijos licėjaus taikomą vertingos STEAM pamokos modelį kviečiant jį išbandyti ir paanalizuoti kartu su mokiniais bei pasirengti modelio įgyvendinimui savo ugdymo įstaigose.

Konferencijos dalyvius sveikino l. e. p. direktorė dr. Lina Bagdžiūnaitė-Litvinaitienė, bendrąją šalies STEAM politiką pristatė Švietimo, sporto ir mokslo ministerijos viceministras dr. Ramūnas Skaudžius.

Konferencijoje dalyvavo kolegos iš Panevėžio, Alytaus, Visagino, Šiaulių, Šilalės, Širvintų, Marijampolės bei Vilniaus mokyklų ir kitų švietimo įstaigų.

Konferencijos metu licėjaus partneriais iš Portugalijos, Suomijos bei Malaizijos dalijosi STEAM ugdymo praktika savo šalyse, pranešimus skaitė Vilnius Tech, Junior Achievement Lietuva bei VGTU inžinerijos licėjaus atstovai. Licėjaus mokytojai susirinkusiems kolegoms pristatė savo STEAM pamokų pavyzdžius, dalijosi praktiniais ir metodiniais patarimais.

Kadangi vienas iš konferencijos uždavinių buvo išanalizuoti STEAM pamokų vertę, naudą ir tikslingumą per mokinio percepciją, konferencijoje dalyvavo licėjaus ir iš kitų mokyklų atvykę mokiniai, kuriems licėjaus mokytojai vedė STEAM pamokas. Savo refleksija apie patirtas pamokas mokiniai dalijosi su konferencijoje dalyvavusiais mokytojais diskutuodami grupėse. Susirinkę mokytojai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, dalijosi patirtimi, diskutavo apie STEAM modeliu grįsto ugdymo būtinybę ir naudą mokiniams.

Dėkojame kolegoms už pasitikėjimą VGTU inžinerijos licėjaus praktine-metodine veikla ir už bendrai nešamą žinią apie STEAM ugdymo aktualumą Lietuvos švietimo įstaigose.

 

Konferencijos "STEAM pamokos vertės pamatavimas: mokiniai sako TAIP!" akimirkos (2022.01.07)

 

 

Skip to content