Mokiniai laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD 1

Kovo 9 ir 14 dienomis mūsų mokyklos mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD 1 diplomui gauti (Das Deutsche Sprachdiplom I). Egzaminą šiemet laikė šie IIa, IIb ir IIIb klasių moksleiviai: Mantas Kasiulionis ir Antonas Volčokas (IIa), Julius Viktoras Gedminas, Edvinas Rymševič, Martynas Ruzgas, Jokūbas Zygmanta (IIb), Umberto Masi (IIIb).
Egzaminas susidarė iš 4 dalių: skaitymo, klausymo, rašymo bei kalbėjimo. Kalbėjimo dalyje moksleiviai ne tik sėkmingai pristatė savo ruoštas prezentacijas, bet ir gavo galimybę pabendrauti su vokiečiu – egzamino kalbėjimo dalies komisijos vadovu Michaeliu Brehmu. Jis džiaugėsi licėjaus moksleiviais ir jų kalbiniais gebėjimais.
Remiantis Europos kalbų aplanku, besimokantiems užsienio kalbos gali būti nustatytas kalbos mokėjimo lygis: pradedantis vartotojas (A1 ir A2), savarankiškas vartotojas (B1 ir B2), geras vartotojas (C1 ir C2). Šią šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą nuo A1 iki C2 supranta ir pripažįsta visos Europos šalys.
Šis diplomas yra vokiečių kalbos žinių įvertinimo A2 arba B1 lygiu įrodymas, plačiau atveriantis duris darbo galimybėms bei studijoms ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Turint šį sertifikatą, gerokai lengviau Vokietijoje įsidarbinti, mokytis profesijos, mokytis kolegijoje ar lankyti paruošiamąsias studijas.

Daugiau apie DSD 1 diplomą informacijos rasite čia:
http://www.bva.bund.de/DE/Organisation/Abteilungen/Abteilung_ZfA/Auslandsschularbeit/DSD/node.html (vokiečių kalba)
ir
https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Sprachdiplom_Stufe_I_and_II (anglų kalba).

Skip to content