Įvyko trečiasis Lietuvos istorijos žinovo konkursas

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse – kovo 10 dieną – šalyje vyko trečiasis nacionalinis konkursas ,,Lietuvos istorijos žinovas“. Konkursu siekiama ugdyti nuostatą, kad kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo savo valstybe jausmą. Šį jau tradicinį renginį kartu su partneriais organizuoja Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Šiemet pagrindiniams konkurso organizatoriams talkino 20 šalyje įkurtų visuomeninių vietos komitetų. Konkurse dalyvavo daugiau nei 400 mokyklų iš 150 Lietuvos miestų ir miestelių. Atlikti Lietuvos istorijos užduotis pasiryžo ir išeivijos lietuviai septyniose užsienio šalyse.
Džiugu, kad prie šios pilietiškumo akcijos prisijungė ir mūsų licėjaus mokiniai bei mokytojai. Grupė mokyklos mokinių kartu su kitais Lietuvos istorija besidominčiais vilniečiais konkurso užduotis atliko Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Kiti įvairių klasių istorijos mylėtojai varžėsi mūsų mokykloje. Tarp jų geriausiai užduotis atlikti sekėsi IIIb klasės mokinei Akvilei Bredelytei. Taip pat geras istorijos žinias pademonstravo ir 7d klasės mokinys Liutauras Jūras, 8e klasės atstovas Simonas Akelionis bei IIIa klasės gimnazistės Aušrinė Terebaitė ir Laura Mikelevičiūtė.
Renginio organizatoriai viliasi, kad šis konkursas ne tik padėjo dalyviams pasitikrinti istorijos žinias, bet ir sudarė galimybę prasmingai paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, paskatino visuomenės bendruomeniškumą bei siekį puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes.

Istorijos mokytojas Andrius Porutis

Skip to content