Mokiniai laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD 1

Kovo 14 ir 22 dienomis licėjaus mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD 1 diplomui gauti (Das Deutsche Sprachdiplom I). Šis egzaminas yra A2 / B1 kalbinio lygio (pagal bendruosius Europos kalbų metmenis). Egzaminą šiemet laikė šie Ic, IIa, IIb, IIc ir IIIa klasių moksleiviai: Agnė Burneikytė, Karina Stankevič, Vilius Čirgelis, Julija Arbačiauskaitė, Gustė Grigonytė, Miglė Gorskytė, Algirdas Krivickas, Goda Ponomariovaitė, Aleksandras Kaluina, Matas Trimonis, Gvidas Viganauskas, Ieva Krikščikaitė, Vėtra Dubinskaitė, Kamilė Vileitaitė ir Vaiva Vainoriūtė.

Egzaminą sudaro 4 dalys: skaitymo, klausymo, rašymo bei kalbėjimo. Kalbėjimo dalyje moksleiviai ne tik sėkmingai pristatė savo ruoštas prezentacijas, bet ir gavo galimybę pabendrauti su vokiečiu – egzamino kalbėjimo dalies komisijos vadovu Alexanderiu Wölfflingu.

Remiantis bendraisiais Europos kalbų metmenimis, besimokantiems užsienio kalbos gali būti nustatytas kalbos mokėjimo lygis: pradedantis vartotojas (A1 ir A2), savarankiškas vartotojas (B1 ir B2), geras vartotojas (C1 ir C2). Šią šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą nuo A1 iki C2 supranta ir pripažįsta visos Europos šalys.

DSD 1 diplomas yra vokiečių kalbos žinių įvertinimo A2 arba B1 lygiu įrodymas, plačiau atveriantis duris darbo galimybėms bei studijoms ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Turint šį sertifikatą, gerokai lengviau įsidarbinti Vokietijoje, mokytis profesijos, studijuoti kolegijoje ar lankyti paruošiamąsias studijas.

Daugiau apie DSD 1 diplomą informacijos rasite čia:
http://www.bva.bund.de/DE/Organisation/Abteilungen/Abteilung_ZfA/Auslandsschularbeit/DSD/node.html (vokiečių kalba)
ir
https://en.wikipedia.org/wiki/Deutsches_Sprachdiplom_Stufe_I_and_II (anglų kalba).

Vokiečių kalbos mokytoja Kristina Sagaidak