Mažas Kalėdų stebuklas

Gruodžio 17 dieną Dvarčionių skyriaus 3b klasės mokiniai kartu su tėveliais ir mokytoja Diana vyko į Menišką kaimą, kur vyko edukacinė programa „Mažas Kalėdų stebuklas“.

Kaip viena didelė šeima, susėdę prie bendro stalo, giedojome Kalėdų giesmes su profesionaliais muzikantais, kurie skambino kanklėmis. Giedant „Vai Atvažiuoja Lėlių Kalėda“, į kambarį įžengė Kalėda, nešinas pilnu maišu dovanų. Kalėda papasakojo, kokios buvo Kūčių ir Kalėdų tradicijos seniau. Viena iš tradicijų buvo surašyti ant lapelio savo blogus darbus, mintyse pasižadėti daugiau jų nedaryti ir įmesti lapelį į krosnį. Kalėda išdalino lapelius ir visi – maži ir dideli – surašė savo blogus darbus ir įmetė lapelius į krosnį, pasižadėję kitais metais būti geresni. Po „apsivalymo“ Kalėda įteikė vaikams dovanėlių ir visiems po eglutės žaisliuką, kurį patys dekoruodami pavertėme mažyčiu stebuklu.

Vėliau žiūrėjome edukacinį filmą apie tradicinę keramiką ir lipdydami Kalėdų angelą trumpam tapome senosios lietuviškosios keramikos amatininkais.

Šventinės programos pabaigoje vaišinomės autentišku patiekalu – bulviniais blynais su mėsa ir žolelių arbata.

Šeštadienio pusdienį su vaikais ir tėveliais kartu pabuvome šiltai ir jaukiai –kaip viena didelė graži ir darni šeima.

Pradinių klasių mokytoja Diana Lisovskaja