Makaronų tiltai 2024

Kovo 27 d. mūsų licėjuje vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2024“ atrankos etapas, kurį organizavo VILNIUS TECH universitetas. Į atrankos etapą iš anksto užsiregistravo ir pareiškė norą dalyvauti net 20 komandų iš skirtingų Vilniaus miesto mokyklų, tačiau išbandyti savas jėgas statant inžinerinius statinius ryžosi tik 12 komandų.

Komandos išklausė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybos valdymo ir nekilnojamo turto katedros lektoriaus doc. dr. Gintauto Ambraso paskaitos apie tiltų inžineriją ir statybos technologijas. Prisiminus pagrindinius fizikos dėsnius, kad bet kokia medžiaga gali patirti trijų rūšių apkrovą: tempimą, gniuždymą ir lenkimą bei susipažinus su čempionato taisyklėmis reikėjo pastatyti tiltą, kuris atlaikytų didžiausią svorį. Tiltų statymui buvo naudojami makaronai ir plastilinas. Kiekviena komanda gavo po 1 pakelį spageti makaronų ir 4 gabaliukus plastilino. Užduočiai atlikti buvo skirta viena valanda laiko. Tiltas turėjo būti 42 cm ilgio, 10 cm pločio ir 20 cm aukščio. Vėliau visi sukonstruoti tiltai buvo pasverti, išmatuoti ir išbandomi kabinant svorius iki tol, kol tiltas lūždavo ar neatlaikius jungčiai tiesiog subyrėdavo.

Atrankos etapo nugalėtojais tapo Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos „DIDŽIOJI A“ komanda, kurią sudarė Agnė Silevičiūtė, Soraja Bložytė, Sniegė Šerkšnaitė. Jų tiltas svėrė 326 g ir atlaikė 3,500 kg svorį. Antroji vieta atiteko Vilniaus Žirmūnų gimnazijos „MAKARONAMS AMEN“ komandai, kurią sudarė Matas Učkuronis, Rokas Smetonis, Martynas Kriukas, Joringis Penkauskas. Tiltas svėrė lygiai tiek pat, kiek nugalėtojų, 326 g ir atlaikė 3,050 kg. Trečiąją vietą iškovojo Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos „BALSIŲ MAFIJA“  komanda, kurią sudarė Vilija Vitta, Dovilė Rinkūnaitė, Ieva Žutautaitė, Liepa Rybnikovaitė. Tiltas svėrė 342 g ir atlaikė 3,000 kg apkrovą. Ketvirti liko VGTU inžinerijos licėjaus šeštokų komanda „INŽINERIJA VIENIJA 1“ kurią sudarė Vilija Ališauskaitė, Elija Zavalytė, Matas Plankis, Tomas Rimša. Ši komanda buvo viena iš jauniausių dalyvių atrankos etape. Jų konstruotas tiltas svėrė 245 g ir išlaikė 2,750 kg apkrovą.

Kas sakė, kad geriausi pasaulio inžinieriai yra vyrai? Sveikiname nugalėtojus ir linkime didžiausio pasisekimo finaliniame „Makaronų tiltai 2024“ etape, kuris vyks Vilniuje, Vilnius TECH universitete.

Makaronų tiltai 2024

Skip to content