Laimi skaitantys vaikai. Skelbiame konkursų rezultatus

Balandžio 10 d. bibliotekoje vyko garsinių skaitymų anglų kalba finalinis renginys. Anglų kalbos mokytojos Violeta Stankevičienė ir Neringa Leišienė kasmet ketvirtokams duoda užduotį perskaityti grožinės literatūros kūrinį anglų kalba, jį aptarti, pristatyti draugams, dėžutėse sukurti erdvines kompozicijas, kuriomis vizualiai būtų pristatytos knygos. Šiais metais norėdamos motyvuoti dar daugiau dėmesio skirti žodynui, taisyklingam tarimui ir laisvam bendravimui su auditorija, pakvietė dalyvauti garsinių skaitymų konkurse. 

Pirmame konkurso etape iš kiekvienos klasės buvo atrinkti du, tris moksleivius, kurie galėjo tęsti varžytuves su kitų klasių geriausiais. Antrajame etape dalyvavo 12 geriausiai pasirodžiusių skaitovų. Jų paklausyti ir įvertinti susirinko 3d klasės mokiniai. Kiekvienas žiūrovas gavo vertinimo lapą, kuriame turėjo pažymėti geriausiai pasirodžiusius dalyvius atsižvelgiant į raiškiam skaitymui keliamus reikalavimus. 

Komisijos narės Pradinio ugdymo skyriaus pavaduotoja Jovita Andrijauskaitė, pradinių klasių mokytoja Jurgita Visockienė, anglų kalbos mokytojos Violeta Stankevičienė, Neringa Leišienė ir bibliotekininkė Gerda Putnaitė išrinko dvi geriausias skaitoves Rūtą Krakauskaitę ir Mortą Milašauskaitę. Žiūrovų simpatijos atiteko Evai Eidukaitytei. Mergaitėms už raiškaus skaitymo pasiekimus įteikti diplomai, dviejų pirmų vietų laimėtojos gavo dovanų čekius knygoms įsigyti, o žiūrovų favoritė laimėjo atmintuką. Dalyviai lepinosi gardžiais saldumynais, tačiau didžiausia dovana buvo anglų kalbos praktika ir naujų įgūdžių stiprinimas.

 

Baigėsi ir kitas ne mažiau įtraukiantis konkursas – Mano mėgstamiausia skaitymo vieta. Kaip ir galima buvo tikėtis, maloniausia skaityti išsitiesus lovoje, susirangius minkštame krėsle, ant sofos ar supynėse. Tačiau tai toli gražu ne vieninteliai pasirinkimai. Pasirodo, kad skaityti galima bet kur: pakibus mamai ant pečių, užkopus į kalną, atliekant namų ruošos darbus, įsilipus į medį ar vonioje.  Skaityti labai padeda pliušiniai ar gyvi keturkojai draugai, palapinės bei dekoracijos, kurios skaitymą gali paversti magišku procesu. 

Komisija išrinko devynias nuotraukas, kuriose akivaizdžiai mėgaujamasi skaitymo procesu arba pasirinkta tokia skaitymo vieta, kur ne vienam norėtųsi įsitaisyti su knyga. Pirmos vietos laimėtoja Liepa (1f) komisiją sužavėjo tuo, kad knygos iš rankų nepaleidžia net keliaudama. Komisijos narę Liną Kairiūkštienę užbūrė kalnų vaizdas. Ji įsitikinusi, kad labai gera skaityti gamtoje, ypač per atostogas. Antroji vieta atiteko Elenai (2d). Balus šiai nuotraukai skyrusi Rūta Filončikienė palaikymą išreiškė surimuotu argumentu: „Prieš miegelį – į lovelę. Paskaitysiu dar knygelę.“ Daiva Jesilionienė taip pat pripažino, kad Elenos sukurtas skaitymo kampelis yra itin jaukus. Trečiosios vietos laimėtojas Kasparas (1f) skaitydamas atsiplėšia nuo žemės ir kyla aukštyn, arčiau kosmoso. 

Fotokonkurso laimėtojai galės džiaugtis puikiomis dovanomis. Liepai atiteko kuprinė, kad ir toliau keliaudama galėtų skaityti knygas. Elena galės mėgautis ne tik jaukia skaitymo vieta, bet ir gardžia arbata iš VilniusTech termopuodelio. Kasparas į mėlyną drobinį maišelį galės susidėti viską, ko jam gali prireikti skaitymui medyje. Internetinio balsavimo laimėtojo Marko (2e) dovana – atmintukas.

Trečiokai ir ketvirtokai savo jėgas išbandė interaktyvioje literatūrinėje viktorinoje Are You a Bookworm?. Atsakyti į trisdešimt klausimų apie knygas nelengva užduotis, o kai jie anglų kalba, dar sunkiau. Smagu, kad vaikai nepabūgo tokio iššūkio ir azartiškai atsakinėjo į visus pateiktus klausimus. Geriausius rezultatus pademonstravo ketvirtokai Audrius (4a), Rūta (4c) ir Paulius (4c) bei trečiokai Ąžuolas (3g), Masajus su Albertu (3c), o trečią vietą pasidalino Dominykas (3d), Eglė (3f) ir Arnas (3g) vienodai pateikę teisingų atsakymų. 

Stiliaus savaitę, kai mokytojai rengiasi kaip mokiniai, pakvietėme ir mokytojus mesti iššūkį sau ir pabandyti atsakyti į tuos pačius literatūrinės viktorinos klausimus. Kelios mokytojos ryžosi leistis į šį nuotykį ir joms puikiai pavyko susidoroti su šia užduotimi. Geriausiai pasirodė pradinių klasių mokytoja Diana Lisovskaja. Puikiai sekėsi ir likusioms kolegėms. Sveikiname visas už drąsą, puikias anglų kalbos ir vaikų literatūros žinias. 

Smagių, prasmingų akimirkų kartu su knyga linki anglų kalbos mokytojos Violeta Stankevičienė, Neringa Leišienė ir bibliotekininkė Gerda Putnaitė

Skip to content