Biblioteka / Gera knyga

 sugrįžti į pradžią  

 

Išsirinkite knygą laisvalaikio skaitymui iš rekomenduojamų knygų sąrašų. Jei bibliotekoje nerandate knygos, kurią vertėtų įsigyti, galima užpildyti anketą Pasiūlyk knygą bibliotekai.

Ekspertų rekomenduojamos knygos

  Privalomų ir rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas pradinėms klasėms   Privalomų ir rekomenduojamų perskaityti knygų sąrašas 5-8 klasėms
           
  Dr. K. Urbos mokiniams rekomenduojamų knygų sąrašas (1–10 klasės)      

 

BIBLIOTEKININKĖS REKOMENDUOJA

Pavadinimas: Linėja tapytojo sode

Autorius: Christina Bjork, Lena Anderson

Leidimo metai: 1998

Tema: Klodo Monė kūrybos pažinimas

Apie knygą: Linėja be galo mėgsta gėles, kaimynystėje gyvenantis sodininkas Bliumkvistas taip pat, kaip ir žymus prancūzų dailininkas Klodas Monė, kuris jas mėgo tapyti. Linėja nuolat varto knygą su dailininko darbais ir jie ją užburia. Mergaitė jaučiasi pažįstanti K. Monė ir visą jo šeimą, įsivaizduoja stovinti ant mažojo japoniško tiltelio, tiki, kad yra buvusi Monė rausvajame name. Ir vieną dieną nutinka nuostabus dalykas – ji kartu su sodininku Bliumkvistu aplanko Paryžių, pereina mažuoju japonišku tilteliu, kurį matė daugybėje Monė paveikslų.

Skaityti daugiau…

Raktiniai žodžiai: Klodas Monė; Menas; Gėlės; Impresionizmas; Pažinimas; Patirtys.

Rekomenduoja: bibliotekininkė Laima

Ar knyga yra VGTU inžinerijos licėjaus bibliotekoje?: TAIP (Nemenčinės pl. 16)

Knygą taip pat galite rasti artimiausioje viešojoje bibliotekoje: iBiblioteka.

 

Pavadinimas: Helenos Keler istorija

Autorius: Lorena Hickok

Leidimo metai: 2021

Tema: Išskirtinė asmenybė

Apie knygą: Tikra istorija apie septynerių metų mergaitę, kuri nemato, negirdi ir nekalba, bet yra labai smalsi ir protinga. Padedama savo pirmosios Mokytojos ji išmoko skaityti, rašyti, kalbėti ženklais ir savotišku balsu. Helenos Keler optimizmas, ryžtas ir aplinkinių parama jai padėjo įveikti didžiausius gyvenimo iššūkius ir įgyti išsilavinimą. Didžiąją savo gyvenimo dalį ji paskyrė žmonių su regos sutrikimais problemoms spręsti. H. Keler tapo įkvepiančiu drąsos simboliu visam pasauliui. 

Skaityti daugiau…

Raktiniai žodžiai: Atkaklumas; Ryžtas; Drąsa; Regos sutrikimai; Istorinė asmenybė; Mokytoja.

Rekomenduoja: bibliotekininkė Laima

Ar knyga yra VGTU inžinerijos licėjaus bibliotekoje?: NE

Knygą taip pat galite rasti artimiausioje viešojoje bibliotekoje: iBiblioteka.

 


Pavadinimas: Nepasiduokite baimei

Autorius: Pippa Grange

Leidimo metai: 2021 

Tema: Asmeninis augimas 

Apie knygą: Ar įsivaizduojate, kiek galėtumėte nuveikti, jei jūsų nevaržytų baimė? O ar kada pagalvojote,  pagalvojote, kad perfekcionizmas kyla iš baimės būti nepakankamai geram? Kartais net neįtariame, kad mūsų elgesį ir sprendimus veikia baimė. 

 

Skaityti daugiau…

Knyga moko: atpažinti baimę, nes ne visada ji yra akivaizdi; suprasti, kas už jos slepiasi; pateikiami jos valdymo būdai. Tai nereiškia, kad niekada nebepatirsite baimės. Tiesiog jūs žinosite kaip tvarkytis su šiuo jausmu. Baimei, kaip ir kiekvienam kitam išgyvenimui ar vidiniam konfliktui, reikia suteikti erdvės, priešingu atveju, ji užstrigs mūsų pasąmonėje, kūne ir nepastebimai apkartins gyvenimą.

Šią knygą verta perskaityti jau vien tam, kad pamatytume, jog gyvename, o dažnai ir patys kuriame baimės kultūrą. Yra daug sveikesnių būdų siekti aukštų rezultatų ir kurti darnius santykius nei naudojant baimę kaip pagrindinį motyvatorių.

Raktiniai žodžiai: Mažų lūkesčių tragedija; Stokos mentalitetas; Emocijų slopinimas; Atstūmimas; Demaskavimas; Pripažinimo siekimas;  Nesėkmė; Klaida; Kančia; Skausmas; Aistra; Tikslas; Artumas; Laisvė būti savimi; Priėmimas.

Rekomenduoja: bibliotekininkė Gerda

Ar knyga yra VGTU inžinerijos licėjaus bibliotekoje?: NE.
Knygos Ieškokite jums artimiausioje viešojoje bibliotekoje: https://ibiblioteka.lt/metis/

 

MOKYTOJAI REKOMENDUOJA

Jei neseniai perskaitėte nuostabią knygą, kurią vertėtų perskaityti kolegoms ar mokiniams, raskite laiko ją pristatyti užpildydami šią anketą.

Skip to content