Licėjuje mokoma elektronikos ir programavimo pagrindų

Vilniaus inžinerijos licėjuje vykstančiuose neformalaus ugdymo seminaruose 6–8 klasių mokiniai mokosi elektronikos ir programavimo pagrindų. Mokymosi procesas vyksta kuriant konkrečius projektus, kad vaikai iš karto matytų, kaip galima pritaikyti įgytas žinias, ir mokytųsi tikslingai ieškoti reikiamos informacijos.

Nuo pat pirmųjų seminarų mokiniai gavo užduotis ir besimokydami elektronikos bei programavimo principų turėjo pritaikyti įgytas žinias kurdami realius projektus. Užduočių buvo labai įvairių: nuo automobilių stovėjimo aikštelės valdymo sistemos, kuri pati nuspręstų, ar įleisti naują automobilį į teritoriją, ir parodytų, kiek yra laisvų vietų, kūrimo iki sankryžos šviesoforų valdymo ir automobilių srauto reguliavimo maketo. Į savo projektus mokiniai įtraukia ir senus mobiliuosius telefonus, kuriuos valdo „Arduino“ valdikliu, gamina LED kubus, kuriems vėliau kurs šviesos muziką. Projektai įgyvendinami pagal visus etapus, būdingus realiems produktams: nuo idėjos, technologinių procesų pasirinkimo, prototipo gaminimo iki galutinio produkto.

Pirmajame etape dirbant su projektais svarbu pasirinkti tinkamus technologinius sprendimus, kurie padėtų įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Vėliau kuriama valdymo programa, prototipas testuojamas ir galiausiai bus sukurtas galutinis produktas.

Laukite tęsinio ir sukurtų projektų pristatymo!

Direktoriaus pavaduotojas inžineriniam ugdymui Dalius Barkauskas