Konsultacinė tėvų grupė „Noriu suprasti savo vaiką“

Ką tik finišavo tėvų grupė „Noriu suprasti savo vaiką“ ir VGTU inžinerijos licėjaus Dvarčionių skyriuje. Septynių susitikimų metu su pradinukų tėvais nemažai nuveikėme: dalinomės patirtimi, ieškojome būdų, kaip susikalbėti su savo vaikais, atlikome patyrimines užduotis, vaišinomės arbata. Buvo labai rimtų  akimirkų, buvo ir juoko. Susitikimų metu buvo gvildenamos šios temos: auklėjimo tikslai; vaikų jausmų pažinimas ir supratimas; ribų nustatymas; netinkamo elgesio keitimas;  bendradarbiavimo skatinimas; vaikų savarankiškumo ugdymas.

Džiaugiamės, kad dalyviai sutiko pasidalinti gauta patirtimi ir padrąsinti kitus tėvus išbandyti praktinių užsiėmimų formatą grupėse, kurios bus vėl organizuojamos nuo kitų mokslo metų pradžios.

Tėvų komentarai: „Mes – tėvai – nesame profesionalai, ypač kai susiduriame su sudėtingomis situacijomis, tad profesionalų ir kitų tėvų komentarai ir patirtis kartais labai praverčia“. „Čia geriau pažįsti save ir geriau matai savo vaikus, šeimą, ką turi ir ko dar trūksta. Be to, gerai praleidi vakarą smagioje kompanijoje“. „Labai naudingi užsiėmimai. Pamatai savo situaciją iš šono, dalyviai padeda panagrinėti. Grupių metu nejaučiau jokios įtampos, nors iš esmės nesu viešo kalbėjimo mėgėja“. „Padėjo suprasti, kad tobulėti įmanoma ir reikia visada“.

Dėkui dalyviams ir iki kitų susitikimų!

Grupės vedėja psichologė Rūta Olšauskė

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.