Kitokios pasaulio pažinimo pamokos

Spalio mėnesį VGTU inžinerijos licėjaus 4a klasės mokiniams vyko kitokios ir labai įdomios pasaulio pažinimo pamokos.

Pirma, vaikai dirbo programuodami – Scratch programa kūrė augalų ir gyvūnų gyvenimo ciklus, domėjosi, kaip auga gyvūnai ir augalai, stebėjo, kaip kinta jų išvaizda augant, bręstant ir senstant.

Vėliau ketvirtokai gavo dar sunkesnę, įdomią ir … pavojingą užduotį – ištirti bylą ir surasti nusikaltėlį, kuris išsirito iš kiaušinio! Vaikai, naudodamiesi QR CODE SCANNER programa, sužinojo apie fosilijas bei išvydo daug skirtingų roplių kiaušinių. Ištyrę bylą ir supratę, jog tas nusikaltėlis – dinozauras, mokiniai ėmė domėtis dinozaurais. Visi tyrėjai turėjo pristatyti juos labiausiai sudominusio dinozauro rūšį – taip susipažino su: spinozaurais, tiranozaurais, brachiozaurais bei kitais susižavėjimą ir baimę keliančiais dinozaurais.

Vėliau smalsuoliai nuvyko į Kairėnų botanikos sodą, kur pamatė dar niekur nematytų medžių, krūmų ir gėlių rūšių, grožėjosi nuostabiomis margomis gėlėmis, dalyvavo įdomioje ekskursijoje bei sužinojo daug faktų apie Kairėnų botanikos sodą, jo istoriją.

Dalyvaudami netradicinėse, integruoto ugdymo principais organizuotose pasaulio pažinimo pamokose, ketvirtokai ne tik įgijo daug žinių, bet ir jas įtvirtino grupėse kurdami bei pristatydami plakatus vieni kitiems apie gyvūnų mitybą, prisitaikymą, išvaizdą, paplitimą.

4a klasės mokinė Kotryna Zabotkaitė