Kalėdų senelio dovana 3c ir 3a klasių mokiniams – išvyka į Raudondvarį

Raudondvaris – tai viena seniausių Kauno rajono gyvenviečių. XIV a. tai buvo kovų su kryžiuočiais vieta. Kaip didikų rezidencija Raudondvaris minimas nuo 1615 m., kai čia buvo pastatyti dvaro rūmai. 1819 m. dvarą įsigijo Tiškevičiai. Pavadinimą nulėmė raudonų plytų pilis.
3c ir 3a klasių mokiniai gruodžio 22 dieną vyko į Raudondvarį. Iš Kalėdų senelio atsiųsto laiško žinojo, kad jų lauks ypatinga veikla – patys gamins kalėdines žvakutes.
Per pamokėlę vaikai sužinojo apie bičių vašką, jo naudą sveikatai ir aplinkai, patys dalyvavo bičių vaško lydymo procese, pasiruošė formą žvakės gamybai. Liedami vašką į formeles, pasigamino žvakeles. Gamino žvakeles ir sausuoju būdu – iš vaškuolių. Pagamintą žvakę reikėjo dekoruoti ir papuošti įvairiais lipdiniais, juostelėmis, kaspinėliais. Kiekvienas mokinys gavo pažymėjimą, kad gebėjo dalyvauti veikloje ir pasigaminti kalėdinę žvakelę.                    Vėliau trečiokai apžiūrėjo Tiškevičių rūmus, kuriuose įrengta ekspozicija kompozitoriui Juozui Naujaliui atminti. Vaikai klausėsi įdomių gido pasakojimų. Visiems labai patiko kopti sraigtiniais laiptais į rūmų pilies apžvalginį bokštą, kur pro siauručius langelius matėsi ne tik dvaro kiemas, bet ir apylinkės.                    Praalkę keliauninkai ekskursiją baigė Bernelių užeigoje, kur jau laukė skanūs pietūs. Pasistiprinę sėdo į autobusą ir net nepastebėję pasiekė Vilnių.
Per edukacinę pamoką nesunku atsipalaiduoti, pasisemti džiugių emocijų, pasinerti į meno pasaulį. Tad jei tik važiuosite pro Kauną, nepamirškite užsukti į Raudondvarį, nes čia visiems svetingai atveriami vartai.

3c ir 3a klasių mokytojos Vitalija Kikutienė ir Vilė Bajevienė