Gausios dovanos sušildė širdis

Sausio pradžioje pasibaigė jau šeštoji Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota „Knygų Kalėdų“ akcija. VGTU inžinerijos licėjaus biblioteka taip pat pasipildė keliomis dešimtimis knygų. Jas nešė mokiniai, mokytojai, mokyklos direktorė bei darbuotojai. Keliolika knygų padovanojo mokinukų močiutės, kiti Antakalnio rajono gyventojai. Bibliotekininkės džiaugiasi, kad bibliotekos fondai pasipildys naujomis ir gražiai išlaikytomis knygomis, tarp kurių – ir itin vaikų mėgiami leidiniai, žodynai.
Tačiau šiemet itin nustebino Licėjaus partnerių dovana. Atsiliepdami į Prezidentės „Knygų Kalėdų“ akciją, VGTU bibliotekos darbuotojos net pasiraitojusios rankoves ėmėsi darbo. Jos savo aukštosios mokyklos bendruomenės narius išmoningai ragino dovanoti knygas Licėjaus bibliotekai. Net pageidaujamų knygų sąrašą pateikė (jį sudarė licėjaus bibliotekos vedėja L. Šabūnienė). VGTU bendruomenės nariai mielai ir kantriai ieškojo reikalingų knygų ir vis nešė ir nešė į savo biblioteką.
Ir štai pačią pirmąją vasario dieną šios dovanos atvažiavo į Licėjų. Buvo žinoma, kad tų knygų daug, bet kad tiek daug – nesitikėjo niekas. Licėjaus vyresnieji mokiniai padėjo sunešti padovanotas knygas į biblioteką. Visi maišai net netilpo ant stalo – tiek daug buvo rūpestingai surinktų ir dovanojamų knygų. Tarp jų buvo ir pačios naujausios knygos mažiesiems bibliotekos lankytojams, itin reikalinga literatūra vyresniesiems, kai kurie tiksliųjų mokslų vadovėliai, pramoginės, rankdarbių knygos, mokslo ir meno albumai. „Daug darbuotojų padėjo surinkti šias knygas, – džiaugėsi bibliotekos direktorė Ingrida Kasperaitienė. – O tai, kad šiemet knygos buvo renkamos partneriams, ypatingai smagu. Tikimės, kad dauguma Licėjaus bibliotekos lankytojų prasmingai naudosis šiomis knygomis.“
Ne ką mažiau nustebino ir Verslo konfederacijos dovana licėjui. Tą pačią dieną į mokyklą atkeliavo ir verslininkų dovana – tai labai naudingos ir reikalingos bibliotekos lankytojams knygos. Kaip pasakojo knygas atvežusi Verslo renginių direktorė Julija Šurnienė, Verslo konfederacijos atstovai ilgai rinkosi, kurių mokyklų bibliotekas pradžiuginti naujomis knygomis. Inžinerijos licėjaus mokiniai ir bibliotekininkės neslėpė pasitenkinimo, kad šįkart laimės ratas pasisuko mūsų naudai.
Kai bibliotekininkės suregistruos naujas knygas, Inžinerijos licėjaus bibliotekos lankytojai galės taip pat pasidžiaugti gausiomis mūsų rėmėjų ir partnerių dovanomis.

Rasa Praninskienė

Skip to content