„Erasmus+“ projekto “Too Hard to Be Soft??” mokymosi vizitas Portugalijoje

Kovo 11-15 dienomis vyko 5 šalių: Turkijos, Italijos, Portugalijos, Lietuvos ir Lenkijos, komandų mokymosi vizitas Portugalijoje, Bombaralyje. Mūsų VGTU inžinerijos licėjui atstovavo 7 narių komanda, kurią sudarė 8-10 kl. Mokiniai bei mokytojai Aurelija Čebelienė ir Regimantas Lukoševičius.

Projekto “Too Hard to Be Soft??” esmė ir idėja – lavinti ir ugdyti bendravimo, komandinio darbo, problemų sprendimo, lyderystės, kūrybingumo įgūdžius taikant įvairias darbo metodikas bei būdus.

Susitikimo metu Bombaralyje Portugalijos mokytojai pasiūlė išbandyti jogos metodiką, kurios tikslas – padėti mokiniams atsipalaiduoti ir įveikti stresą prieš egzaminus ar kitokio pobūdžio atsiskaitymus. Kiekvienas rytas prasidėdavo jogos sesija, kurią vedė profesionali jogos trenerė. Mokiniai iš įvairių šalių turėjo galimybę pasimokyti pratimų, padedančių susikaupti ir lengviau įveikti stresines situacijas, ypač dažnas prieš egzaminus.

Be jogos užsiėmimų, rytais portugalai pasiūlė dar daugiau įvairiausių veiklų, susijusių su sportu: virvės traukimas, kopimas sienomis, vaikščiojimas ištempta virve, čiuožimas žemyn virve. Trečia diena buvo skirta susipažinimui su banglenčių sportu Peniche paplūdimyje. Visi išdrįsusieji galėjo bandyti „pagauti bangą“, kai kuriems beveik pavyko.

Projekto veiklose bendravome anglų kalba, lankydami istorinius ir architektūrinius paminklus Bombaralio, Obidos, Caldas, For do Arelho miesteliuose bei dalyvaudami įvairiose edukacijose, turėjome galimybę susipažinti su Portugalijos kulinariniu ir kultūriniu paveldu. Taip pat buvo suorganizuota ekskursija į šalies sostinę Lisaboną.

Visi nekantriai laukiame kito susitikimo su naujais projekto draugais, o laukti neteks ilgai – jau spalio mėnesio pradžioje svečiai lankysis mūsų mokykloje.

Skip to content