Erasmus+ projekto kursai mokytojams Maltoje

Šių metų lapkričio 10 – 18 dienomis mokytojos Neringa Reisienė ir Eglė Viteikienė lankėsi Maltoje ir kursuose „Make Technology Your Friend“ (Susidraugauk su informacinėmis technologijomis) patobulino savo dalykines bei bendrakultūrines kompetencijas. Taikydamos aktyviuosius metodus ir dirbdamos su mokytojais iš įvairių šalių (Rumunijos, Turkijos, Portugalijos, Lenkijos, Čekijos, Slovėnijos, Prancūzijos bei Suomijos) jos diskutavo apie darbo daugiakultūrėje aplinkoje privalumus ir trūkumus, kai susiduriama su tam tikrais stereotipais ir nusistatymais.

Kompiuterių klasėje mokytojos susipažino su Google Drive aplinka, Movie Maker programos pagrindinėmis funkcijomis, dirbdamos grupėmis kūrė filmukus apie pirmąsias kursų dienas, sužinojo, kaip koreguoti ir pritaikyti darbui jau turimą filmuotą medžiagą. Taip pat išmoko naudotis įvairiomis internetinėmis svetainėmis: www.wordle.net, www.tagxedo.com, https://tagul.com ir www.mindomo.com. Naudojant svetainę www.blogger.com, buvo įdomu kurti tinklaraštį, sužinoti svetainės www.sites.com siūlomas galimybes. Mūsų mokytojos nuotraukų redagavimo www.befunky.com programėle kūrė nuotraukų koliažus bei patobulino darbo įgūdžius su gerai žinoma Skype programėle. Neringa ir Eglė ne tik pagerino dalykines kompetencijas, bet pasidalijo gerąja patirtimi: kursų dalyviams pristatė  dažniausiai ugdymo procese naudojamus IKT įrankius.

Mūsų mokytojos ne tik aktyviai mokėsi, bet ir susipažino su įvairių šalių kultūra, istorija, kursų dalyviams pristatė Lietuvą kaip inovatyvią, patrauklią šalį

Vienos dienos ekskursija po Maltą Neringai ir Eglei paliko neišdildomų įspūdžių. Jos aplankė buvusią Maltos sostinę Mdiną, žavėjosi seniausiomis Maltos šventyklomis, pasivaikščiojo po žvejų miestelį Mardaxlokk, grožėjosi Žydrąja grota, besipuikuojančia vandens ir uolų galybe. Be to, mokytojos lankėsi Bormla miesto pradinėje mokykloje, kur susipažino su Maltos švietimo sistema.

Paskutinę kursų dieną dalyviai pristatė savo mokyklas ir užmezgė naujus ryšius tolesniems projektams. Tikimės, kad bendros idėjos, nauji iššūkiai vėl visus suburs ieškoti, atrasti, džiaugtis ir dalintis.

Matematikos mokytoja Neringa Reisienė ir anglų kalbos mokytoja Eglė Viteikienė