Spalio mėnesio 19-20 d. Vilniaus Gedimino technikos licėjaus pedagogų komanda (direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Ernesta Smalinskė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja Sandra Jasionavičienė, lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja Jolanta Juozapaitienė bei biologijos mokytoja metodininkė Edita Daiva Jankauskienė) vyko į Latviją – į 3-iąjį tarptautinį Erasmus+ projekto „My World in the Drop of Water“ („Mano pasaulis vandens laše“) koordinatorių susitikimą, kurio metu 5 šalys-partnerės (Latvija, Estija, Olandija, Portugalija ir Turkija) kartu su Projektą koordinuojančia šalimi – Lietuva – aptarė tolimesnius žingsnius bei veiklas, užtikrinsiančias kokybišką ir rezultatyvią Projekto eigą.
Pirmąją Projekto dieną dalyviai lankėsi Salaspils vidurinėje mokykloje, susipažino su moderniomis mokyklos erdvėmis, aptarė būsimo vizito programą. Vėliau visi dalyviai buvo pakviesti į Salaspils savivaldybę, kur pats meras papasakojo apie Latvijos švietimo sistemą. Po pietų laukė dar dvi įsimintinos vietos – Latvijos HE, kurioje dalyviai buvo ne tik supažindinti su vandens galia ir funkcijomis, bet ir turėjo galimybę pasivaikščioti po visą kompleksą ir pajusti visą vandens didybę ir svarbą, ir Rygos vandens tyrimų laboratorija, kurioje patys išmėgino įvairių vandens pavyzdžių skonį, susipažino su geriamo vandens kokybės užtikrinimo faktoriais, stebėjo, kaip tiriamas vandens telkinių užterštumas. Antroji diena buvo skirta darbui mokykloje – Projekto dalyviai stebėjo pamokas, diskutavo, planavo būsimus darbus bei veiklas, aptarė tolimesnius Projekto etapus. Koordinatorių susitikimas baigėsi Nacionaliniame botanikos sode, kur visiems projekto dalyviams buvo įteikti sertifikatai.
Šiuo metu visų Projekte dalyvaujančių šalių mokiniai, vadovaujami mokytojų, vykdo dalinį Projekto etapą – tyrinėja geriamo vandens kokybę bei šalies vandens telkinių švarą, sprendžia vandens antrinio panaudojimo galimybes, domisi šalies vandens politika ir vandens turizmo sfera.
Kitas Projekto partnerių susitikimas planuojamas Estijoje gruodžio 11-15 d., kur, lydimi mokytojų, rinksis šalių mokykloms atstovaujantys mokiniai, pristatysiantys nuveiktus darbus. Be jau minėtų dalinių Projekto veiklų, visų šalių mokiniai šiuo metu intensyviai darbuojasi planuodami ir mėgindami įgyvendinti pagrindinį Projekto objektą – inžinerinį įrenginį, kuris galės imti vandens mėginius iš vandens telkinių.
Direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Ernesta Smalinskė