Ekskursija po Aukštaitijos nacionalinį parką

Birželio 5 dieną daugiau nei 40 pažangiausių VGTU inžinerijos licėjaus mokinių, įvairių konkursų, olimpiadų dalyvių ir nugalėtojų išvyko į kelionę po Aukštaitijos nacionalinį parką. Ekskursiją labiausiai per šiuos mokslo metus pasižymėjusiems 5–8 klasių mokiniams organizavo mokyklos administracija.
Ankstų rytą ekskursantai pirmiausia vyko į Palūšę. Ten aplankė seniausią Lietuvoje medinę Šv. Juozapo bažnyčią, kuri ypatinga tuo, kad buvo pastatyta visiškai be vinių. Apžiūrėję miestelyje įrengtą pilkapį ir žieminę, visi patraukė į Ginučius: kopė į piliakalnį, o vėliau klausėsi pasakojimų apie paslaptingąjį vandens malūną ir jo atsiradimo istoriją. Žinoma, licėjaus mokiniams įdomios buvo net tik legendos, bet ir senosios malūno vandens turbinos, jų veikimo principai, inžineriniai sprendimai.
Smagiausia dalis vaikų ir lydinčių mokytojų laukė jau įsidienojus ir atvykus į sodybą „Paukščių kaimas“. Ten kiekvienas mokinys galėjo ne tik pamatyti, bet ir savo rankomis pačiupinėti, paglostyti, panešioti įvairiausius gyvūnus – mažyčius triušiukus, aveles, ožiukus, viščiukus… Sodybos šeimininkai taip pat augina stručius, povus, lamas ir leido vaikams gyvūnus pamaitinti. Vėliau lankytojai patys buvo pavaišinti lauže keptais naminiais kiaušiniais, išgėrė karštos žolelių arbatos, sušilo ir susėdo rašyti laiškų Laimės paukštei. Pageidavimų buvo įvairių: vieni Laimės paukštės prašė dešimtukų, kiti – įspūdingų kelionių į šiltus kraštus, o treti labai norėtų, kad jų namus kuo greičiau aplankytų gandras…
Keliautojai, kupini gražių įspūdžių, po pietų patraukė atgal į Vilnių. Nuotaikos nesugadino nei stipus, vėjas, nei krapnojantis lietutis. Nuoširdžiai dėkojame licėjaus administracijai už puikią mokslo metų pabaigos ekskursiją!

Lietuvių kalbos mokytoja Alesia Paškevičienė

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.

Stojantiems į VGTU inžinerijos licėjų paskutinė e-sistemoje prašymų teikimo diena kovo 31 d.