Ekskursija į LDK valdovų rūmus

Vasario 1 dieną Dvarčionių ketvirtokai ir pirmokai vyko į LDK valdovų rūmus. Ekskursija buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

4b klasės mokiniai domėjosi karyba Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Jie apžiūrėjo muziejuje eksponuojamus senuosius ginklus, klausėsi pasakojimo apie tų laikų kariuomenę ir karius, sužinojo, kada jaunuolis galėjo tapti kariu, kiek laiko turėjo skirti, kad pasirengtų tinkamai vykdyti savo pareigas, kaip kariai buvo apdovanojami už gerą tarnybą ir baudžiami už nusižengimus. Mokiniai galėjo išbandyti, ar sunku rankoje laikyti kalaviją, skydą, arbaletą. Taip akimirką vaikai galėjo pasijusti viduramžių kariais.

Savo ruožtu 1a klasės mokinius pasitiko gidė, pasiruošusi supažindinti su LDK heraldikos ženklais.  Per edukacinę paskaitėlę mokiniai sužinojo, kas ir kada pirmasis pradėjo naudoti herbą, kodėl jis vadinamas Vyčiu. Išanalizavę herbo figūrų ir spalvų simboliką, vaikai ieškojo Lietuvos valstybės heraldinių ženklų archeologų rastuose XIV–XVI a. daiktuose bei specialistų atkurtame istoriniame interjere. Įgytas žinias pritaikė kurdami Lietuvos istorines vėliavėles.

Mokytojos Diana Lisovskaja ir Violeta Stankevičienė