Edukacija Valdovų rūmų muziejuje

Sausio 19 d. 1e klasės mokiniai kartu su mokytoja Jurgita Badaraite vyko į Valdovų rūmų muziejų paminėti Vilniaus miesto 700-ojo gimtadienio. Raštininkas iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) padiktuotų laiškų valdovo lūpomis pasakojo apie tai, kas vyko „mūsų mieste Vilniuje“.

O ką apie didingųjų Vilniaus pilių įkūrimą, sostinės gimimą ir kitus to meto įvykius žinome šiandien, kaip įsivaizduojame, kaip nupasakojame? Per edukacinį užsiėmimą mokiniai išsiaiškino, kurioje vietoje ir kokios pilys stovėjo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laikais, ieškojo muziejuje prieš daugybę metų šioje vietoje stovėjusių pastatų pėdsakų. Kaip inžinieriai svarstė apie medžiagų patvarumą – atsparumą laikui ir priešų antpuoliams. Mąstė, iš kokių medžiagų statytų savo pilį, kaip ji atrodytų. Pasitelkę patirtį, vaizduotę ir dailės priemones, grafikos dirbtuvėse kūrė Vilniaus pilių kompleksą.

Klasė gavo dovanų – plakatą „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pilys Vilniuje“ su linkėjimu domėtis mūsų sostinės istorija.

Mokytoja Jurgita Badaraitė

 

Skip to content